آشپزینوشیدنی

طرز تهیه شکلات داغ یا هات چاکلت به چهارده روش

طرز تهیه شکلات داغ

شکلات داغ یا هات چاکلت یکی از محبوب ترین نوشیدنی های گرم دنیا می باشد که از طعم منحصر به فردی برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شکلات داغ آشنا شوید.

طرز تهیه شکلات داغ

مواد لازم شکلات داغ کلاسیک یا هات چاکلت کلاسیک:

مواد زیر برای تهیه ۴ نوشیدنی می باشد.

شکلات تلخ: ۵۷ گرم

شکر: ۱/۳ فنجان

شیر: ۴ فنجان

نمک: مقدار کمی

وانیل: ۱/۲ قاشق چای خوری

مقداری مارشمالو یا خامه: برای تزئین

طرز تهیه شکلات داغ کلاسیک:

شکلات، شکر، شیر و مقداری نمک را درون ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. این مواد را هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند و شکلات نیز ذوب شود. سپس وانیل را به این شکلات داغ اضافه کنید و باز هم بزنید و شعله گاز را خاموش کنید. شکلات داغ تهیه شده را داخل فنجان بریزید و روی آن را با مارشمالو یا خامه تزئین کنید و سرو نمایید.

مواد لازم شکلات داغ مکزیکی یا هات چاکلت مکزیکی:

شکلات داغ مکزیکی معمولا همراه با ادویه جات درست می شود و مردم مکزیک از آن به عنوان یک نوشیدنی آرامش بخش از یاد می کنند و در وعده های صبحانه، شام، اواخر هفته، ایام کریسمس، مراسم یادبود و سایر روزها آن را می نوشند.

موارد زیر برای تهیه ۳ نوشیدنی می باشد.

شکلات تلخ (هر بسته معمولا به ۸ قسمت تقسیم شده است): ۴ بسته

شیر: ۴ فنجان

ادویه جات دلخواه (مانند دارچین، جوز هندی و … )

طرز تهیه شکلات داغ مکزیکی:

هر بسته شکلات را با توجه به برش هایی که دارد با چاقو برش بزنید تا تکه های شکلات از هم جدا شوند. شیر را در ظرفی اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. هنگامیکه شیر کف دار شد، تکه های شکلات و ادویه مورد نظر خود را درون آن بریزید و هم بزنید تا شکلات ها در شیر ذوب و ترکیب شوند. بعد از اینکه شکلات ها در شیر ذوب شدند شعله گاز را خاموش کنید و در فنجان بریزید و سرو نمایید.

مواد لازم شکلات داغ وینی یا هات چاکلت وینی:

شکلات داغ وینی یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی ها در وین و کشور اتریش است و طرز تهیه آن بسیار ساده است.

موارد زیر برای تهیه ۲ نوشیدنی می باشد.

شکلات نیمه شیرین (۶۰% یا ۷۰%): ۱۷۰ گرم

شیر: ۱/۴ فنجان

زرده تخم مرغ: ۱ عدد

خامه برای تزئین: مقداری

طرز تهیه شکلات داغ وینی:

شکلات ها را به تکه های کوچک برش بزنید. شیر و شکلات های تکه تکه شده را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. حدود سه دقیقه این مواد را هم بزنید تا شکلات ها در شیر ذوب شوند و شیر کف کند. در این مرحله برای شیرین کردن نوشیدنی می توانید از شکر استفاده کنید. شعله گاز را خاموش کنید تا شکلات داغ کمی خنک شود. زرده تخم مرغ و ۲ قاشق غذاخوری از این شکلات داغ را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم کمی هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. نوشیدنی شکلات داغ وبنی را داخل فنجان ها بریزید و روی آن را با خامه تزئین کنید.

مواد لازم شکلات داغ اسپانیایی یا هات چاکلت اسپانیایی:

شکلات داغ اسپانیایی یکی از نوشیدنی هایی است که از ۵۰۰ سال گذشته در این کشور رایج است و یکی از نوشیدنی های گرم برای صبحانه به شمار می رود و کمی غلیظ است.

موارد زیر برای تهیه ۲ نوشیدنی می باشد.

شیر: ۲ فنجان

پودر ذرت: ۱/۲ قاشق چای خوری

شکلات: ۱۱۳ گرم

مقداری شکر: اختیاری

طرز تهیه شکلات داغ اسپانیایی:

شیر و پودر ذرت را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا پودر ذرت به صورت کامل در شیر ترکیب شود. هنگامیکه پودر ذرت در شیر ناپدید شد، دمای حرارت را کمی زیاد کنید تا شیر جوش آید. سپس از گرما خارج کنید. شکلات ها را به ترکیب شیر اضافه کنید و دوباره روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکلات در شیر ذوب شود. برای شیرین کردن نوشیدنی می توانید به نوشیدنی کمی شکر اضافه کنید. نوشیدنی شکلات داغ را از روی حرارت بردارید و داخل فنجان بریزید و سرو نمایید.

مواد لازم شکلات داغ آرژانتینی یا هات چاکلت آرژانتینی:

طرز تهیه شکلات داغ مکزیکی یکی از آسانترین روش ها برای تهیه شکلات داغ است و یکی از نوشیدنی های مورد علاقه آرژانتینی ها در روزهای سرد سال به شمار می آید.

موارد زیر برای تهیه ۴ نوشیدنی می باشد.

شیر: ۴ فنجان

شکر: ۱/۴ فنجان

وانیل: ۱ قاشق چای خوری

شکلات تلخ: ۴ عدد

طرز تهیه شکلات داغ آرژانتینی:

شیر، شکر و وانیل را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید با هم ترکیب شوند. سپس مواد ترکیب شده را از روی حرارت بردارید و در فنجان ها بریزید. داخل هر فنجان یک تکه شکلات اضافه کنید و سرو نمایید.

مواد لازم شکلات داغ هلندی یا هات چاکلت هلندی:

درست کردن شکلات داغ هلندی در هلند به آسانی طرز تهیه قهوه یا چای است و یکی از نوشیدنی های مورد علاقه آنها در زمستان است.

موارد زیر برای تهیه ۲ نوشیدنی می باشد.

شکلات تلخ: ۱/۳ فنجان یا ۱۰۰ گرم

پودر کاکائو: ۱ قاشق چای خوری

شیر: ۱/۴ فنجان یا ۳۰۰ میلی لیتر

خامه: ۱ قاشق غذاخوری

شکر: مقداری (اختیاری)

دارچین و پودر کاکائو برای تزئین: مقداری

طرز تهیه شکلات داغ هلندی:

شکلات تلخ، پودر کاکائو و نصف شیر را در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید با هم ترکیب شوند. بقیه شیر را آرام آرام به این مواد اضافه کنید و هم بزنید. برای شیرین شدن می توانید مقداری شکر به این نوشیدنی اضافه کنید. شکلات داغ هلندی را داخل فنجان بریزید و روی آن را با خامه و دارچین و پودر کاکائو تزئین کنید.

مواد لازم شکلات داغ فرانسوی یا هات چاکلت فرانسوی:

این دستورالعمل از شکلات داغ در فرانسه شناخته شده است و از قدیم به عنوان یک یک درمان عالی برای سلامتی بدن محسوب می شود.

شکلات (نیمه شیرین و خرد شده): ۱۷۰ گرم

آب گرم: ۱/۴ فنجان

شیر گرم: ۳ فنجان

شکر: به مقدار نیاز

خامه و خرده های شکلات: برای تزئین

طرز تهیه شکلات داغ فرانسوی:

در ظرفی شکلات و آب گرم و شیر را بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید با هم ترکیب شوند. برای شیرین کردن می توانید شکر داخل این مواد اضافه کنید. نوشیدنی شکلات داغ فرانسوی را داخل فنجان بریزید و روی آن را با خامه و خرده های شکلات تزئین کنید.

مواد لازم شکلات داغ غلیظ یا هات چاکلت غلیظ:

شکلات خرد شده: 1 پیمانه

پودر کاکائو: 1/4 پیمانه

عصاره وانیل: 1 قاشق غذاخوری

نمک: مقداری

شیر: 1 لیتر

خامه زده شده: برای تزیین

طرز تهیه:

شیر را داخل یک شیر جوش میریزیم و پودر کاکائو را کم کم به آن اضافه میکنیم و مرتبا هم میزنیم تا پودر کاکائو کاملا در شیر حل شود شیر حل شده با پودر کاکائو را روی حرارت متوسط  قرار میدهیم تا گرم شود سپس خرده های شکلات را داخل آن میریزیم و میگذاریم تا شکلات کاملا ذوب شود.مرتب شیر را هم بزنید تا به جوش بیاید. وقتی به جوش آمد آن را از روی حرارت بردارید و مقداری نمک و وانیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید . مخلوط آماده شده را توسط یک ملاقه داخل لیوان های مورد نظرتان بریزید و در هنگام سرو با خامه تزیین کنید.

مواد لازم شکلات داغ سفید یا هات چاکلت سفید:

شیر گرم: 1 فنجان (240 میلی لیتر)

 شکلات سفید خرد شده: 1/4 فنجان

طرز تهیه:

شکلات های خرد شده را در ظرفی بریزید و روی حرارت خیلی کم قرار دهید تا شکلات ها در اثر گرما کمی نرم شوند . پوره  شکلات بدست آمده را در شیر گرم بریزید و هم بزنید تا در شکلات در شیر ذوب شود. سپس بلافاصله آن را سرو کنید و اگر دوست داشتید با کمی خامه و بیسکویت تزیین کنید.

مواد لازم شکلات داغ قرمز یا هات چاکلت قرمز:

شکلات تلخ خرد شده: 150 گرم

شکر: 1/4  پیمانه

شکلات شیرین ریز خرد شده: 150 گرم

رنگ قرمز خوراکی: 2 قاشق چای خوری

شیر: 4 پیمانه

مارشملو: هنگام سرو و تزیین

طرز تهیه شکلات داغ قرمز یا هات چاکلت قرمز:

در یک قوری یا شیر جوش ،شیر و شکر را با هم مخلوط میکنیم و روی حرارت  متوسط قرار میدهیم تا به مدت 7 دقیقه شیر گرم شود و بخار کند و شکر در آن کاملا حل شود.سپس شکلات های خرد شده را داخل شیر میریزیم و هم میزنیم تا شکلات ها کاملا ذوب شوند در مرحله آخر رنگ قرمز خوراکی  را داخل آنها میریزیم و سریع هم میزنیم تا با بقیه مواد مخلوط شود. شکلات داغ قرمز را بلافاصله سرو میکنیم و برای تزیین آن میتوانید از مارشملو استفاده کنید.

مواد لازم شکلات داغ نعنایی یا هات چاکلت نعنایی:

پودر کاکائو: 1/4 پیمانه

شیر: 1 لیتر

شکلات تکه ای: 1/2 پیمانه

آبنبات نعنایی خرد شده: 1/4 پیمانه

نمک: خیلی کم

طرز تهیه:

پودر کاکائو را داخل یک شیر جوش متوسط ریخته و شیر را روی آن می ریزیم و با همزن دستی آنها را مخلوط می کنیم تا پودر کاکائو کاملاً در شیر حل شود. آبنبات نعنایی را خرد کرده و آن را به همراه شکلات، داخل شیر می ریزیم و آن به مدت 8 الی 10 دقیقه روی حرارت می گذاریم تا آبنبات و شکلات ذوب گردد. آن را می گذاریم تا به جوش آید و سپس سریعاً آن را از روی حرارت بر می داریم و داغ، داخل لیوان ها می ریزیم.

طرز تهیه شکلات سانتافرنو

مواد لازم شکلات داغ ایتالیایی یا هات چاکلت ایتالیایی:

در هات چاکلت ایتالیایی یا چیکولاتا کالدا برای اینکه غلظت مایع زیاد شود، از نشاسته ذرت استفاده می شود. این نوشیدنی شبیه پودینگ است.

نشاسته ذرت: 2 قاشق چای خوری

شیر کامل: 1و نیم پیمانه

شکر: 2 قاشق غذاخوری

شکلات 50 درصد: 115 گرم

طرز تهیه شکلات داغ ایتالیایی:

مقداری از شیر را با شکلات مخلوط کنید و  هم بزنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا شکلات در شیر ذوب شود. مدام با قاشق چوبی هم بزنید و وقتی شکلات آب شد بقیه شیر را به همراه شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید و وقتی شکر در شیر و شکلات حل شد نشاسته ذرت را هم کم کم به آنها اضافه کنید و دایم هم بزنید تا نوشیدنی غلیظ و سفت شود سپس از روی حرارت بردارید و در فنجان مورد نظر بریزید و میل کنید.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا