طرز تهیه شکلات ساده

0 30

طرز تهیه شکلات ساده

شکلات ساده بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد و با ساده ترین امکانات می توانید شکلات خوشمزه ای برای خانواده خود آماده کنید. شکلات ساده را پس از پخت در یخچال نگهداری کنید و موقع نوش جان کردنتان از آن استفاده کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شکلات ساده آشنا شوید.

طرز تهیه شکلات ساده

مواد لازم:

پودر بیسکوییت نرم شده: ۱ پیمانه

پودر قند: ۲ قاشق غذاخوری

کاکائو: ۱ قاشق غذاخوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای آلو زرد

طرز تهیه مربای شاه توت

طرز تهیه مربای سیب

زرده تخم مرغ: ۱ عدد

شکلات تخته ای: به اندازه کافی

کره: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا کره را روی بخار آب (به طریق بن ماری) آب کرده سپس کاکائو را به تدریج به آن می افزاییم. کاکائو که خوب به خورد کره رفت زرده تخم مرغ را اضافه می نماییم و مجددا بهم می زنید تا مواد ما کاملا یکدست شود. پودر قند را با مواد اضافه می کنیم و وقتی پودر قند خوب با مواد ما ترکیب شد پودر بیسکوییت را اضافه می کنیم و آرام با نوک انگشتان خمیر به دست آمده را ورز می دهیم. خمیر لطیفی به وجود می آید. از این خمیر گلوله های کوچکی اندازه یک فندق درست می کنیم و کنار می گذاریم. شکلات تخته ای را به طریق بن ماری آب کرده و حالا شکلات هایی که آماده کرده ایم به وسیله یک سیخ تمیز کوچک (مانند خلال دندان) در شکلات مایع فرو برده و بیرون می آوریم و بعد در صافی می گذاریم تا شکلات مایع اضافه آن بریزد. ( این کار برای براق شدن سطح شکلات ها می باشد).

شکلات ما حاضر است. آن را در یخچال نگهداری کنید و در موقع مناسب از آن استفاده کنید. امیدوارم از خوردن شکلات ساده با دستور پخت ساده لذت کافی را برده باشید و یکی از طرفداران شکلات ساده با دستور پختی که خدمتتان ارائه شد شوید. نوش جان.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.