طرز تهیه شیرینی اسکار

0 60

طرز تهیه شیرینی اسکار

شیرینی اسکار یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و مجلسی برای پذیرایی از مهمان ها به خصوص در ایام عید نوروز می باشد. شیرینی اسکار به شیرینی گردویی هم معروف است و به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی اسکار خوشمزه آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی اسکار

مواد لازم:

آرد: ۲ پیمانه سر خالی

پودر قند: ۱/۲ پیمانه

تخم مرغ: ۲ عدد

کره: ۱ پیمانه

مغز گردو خرد شده: ۱ پیمانه

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

هل: ۱ قاشق چای خوری

پودر قند: مقداری برای تزیین شیرینی

مربا مارمالاد: به میزان لازم

طرز تهیه:

کره و پودر قند را با هم زن می زنیم تا صاف و یکدست شود، زرده ها را دانه دانه اضافه کرده و در فاصله اضافه کردن ۱ _ ۲ دقیقه با هم زن می زنیم، وانیل و هل را نیز همین موقع اضافه کرده و خوب می زنیم، در این مرحله هر چه بیشتر بزنید شیرینی تردتر می شود. بعد آرد را به تدریج به مواد فوق اضافه می کنیم در حدی که به دست نچسبد، بعد از این مرحله زیاد ورز نمی دهیم که خمیر به روغن نیفتد. حالا سفیده ها که اضافه بود را می زنیم تا کمی پوک شود و بعد از خمیر بالا گردی هایی به اندازه گردوی کوچک بر می داریم و در سفیده تخم مرغ می غلطانیم و بعد در پودر گردو می غلطانیم تا خوب گردو به آن بچسبد بعد که همه شیرینی ها آماده شد در سینی چرب شده می چینیم و وسط آنرا با وسیله ای گودی ایجاد می کنیم.

” درجه فر: ۱۵۰ درجه سانتی گراد _ مدت مکث: ۲۰ _ ۲۵ دقیقه “

بعد که از فر بیرون آوردید و کمی سرد شد در مخلوط پودر قند و پودر هل بغلطانید و در قسمت فرو رفتگی که وسط آن ایجاد کرده بودید مارمالاد بریزید.

نکته قابل توجه:

_ اگر به جای کره از روغن استفاده می کنید، مقدار روغن را از ۱ پیمانه کمتر بگیرید و حتما روغن جامد باشد.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.