طرز تهیه شیرینی تارت نارگیل به دو روش

0 106

طرز تهیه شیرینی تارت نارگیل

شیرینی تارت نارگیل یکی از شیرینی های محبوب بین ما ایرانی ها می باشد. در شیرینی تارت نارگیل خمیر تارت تو قالب پهن  و چنگال زده می شود و در یخچال گذاشته می شود تا مواد نارگیلی آماده شوند و مثل تارت های دیگر خمیر جدا پخته نمی شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی تارت نارگیل آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی تارت نارگیل

مواد لازم رویه شیرینی تارت نارگیل:

سفیده تخم مرغ: ۴ عدد

روغن مایع: ۲ قاشق غذا خوری

شکر: ۱ پیمانه

نارگیل پودر شده: ۲ پیمانه

آرد برنج: ۲ قاشق غذا خوری

وانیل: کمی

آبلیمو: ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه رویه شیرینی تارت نارگیل:

همه مواد به جز آبلیمو را روی شعله ی خیلی کم گذاشته و مرتب هم بزنید تا سفیده نبندد و شکر آب شود. سپس از روی گاز برداشته و آبلیمو و آرد برنج را اضافه کنید و بگذارید کنار و تارت را آماده کنید.

مواد لازم خمیر شیرینی تارت نارگیل:

کره: ۱۰۰ گرم

پودر قند: ۱۰۰ گرم

تخم مرغ: ۱ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

آرد: تقریبا ۲ پیمانه (تا جایی که خمیر نرمی به دست آید)

وانیل: کمی

طرز تهیه خمیر شیرینی تارت نارگیل:

کره به دمای محیط رسیده را با دور کم همزن به مدت ۱ دقیقه بزنید. تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده کمی بزنید سپس آرد را اضافه کنید و خمیر را جمع کنید. خمیر را بگذارید ۳۰ دقیقه استراحت کند بعد داخل قالب تارت پهن کنید. حتما تارت ها را با چنگال سوراخ کنید تا پف نکنند. از مواد نارگیلی رویش بریزید و درون فر با ۱۶۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه مکث بپزید.

مواد لازم شیرینی تارت نارگیل شکلاتی:

شکلات تلخ: ۱۶۰ گرم

شکلات سفید: ۱۶۰ گرم

موز: ۲ عدد

کره: ۱۵۰ گرم

بیسکوییت گندمی: ۲ بسته

پودر نارگیل: ۳ قاشق غذا خوری

پودر کاکائو: ۲ قاشق غذا خوری

دنت شکلات کارامل: ۴ عدد

طرز تهیه شیرینی تارت نارگیل شکلاتی:

شکلات تلخ را به روش بن ماری آب کنید. سپس بیسکوییت ها را داخل مخلوط کن ریخته و بعد کره را بریزید و مخلوط کنید. قالب تارت را تهیه کرده و چرب کنید و مخلوط را داخل آن بریزید و وسط آن را با دست کمی گودی ایجاد کنید و اطراف آن را همانند لبه درست کنید و آن را ۲۰ دقیقه در یخچال گذاشته تا سرد شود. پودر کاکائو را ته ظرف ریخته و بعد موزها را بدون پوست حلقه حلقه نازک کنید و در تمام ظرف بر روی پودر کاکائو ها می ریزیم و بعد پودر نارگیل را روی آن بریزید. حالا شکلات آب شده را با ۴ عدد دنت شکلاتی مخلوط کرده و سریع هم بزنید. اکنون مایع را داخل قالب ریخته و بر روی موزها ریخته به طوری ک تمام سطح را بپوشاند. حالا قالب را در یخچال گذاشته و بعد از ۲ ساعت آن را داخل ظرف دیگری بر گردانید و در نهایت با شکلات سفید و کمی پودر نارگیل آن را تزیین کنید.

نکات طلایی:

  • همان لحظه که از فر در آوردید آرام به کمک چاقو و دستگیره از قالب جدا کنید و بگذارید سرد شود چون اگر سرد شود از قالب جدا نمی شود.
  • برای پف کردن لایه نارگیلی وقتی مواد را از روی گاز برداشتیم سر قاشق چای خوری بکینگ پودر با آنها مخلوط کنید.
( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.