طرز تهیه شیرینی دانمارکی

0 23

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های پرطرفدار در قنادی های ایران محسوب می شود. این شیرینی می تواند یکی از خوشمزه های کنار چای برای عصرانه باشد. امیدوارم شیرینی دانمارکی را درست کنید و از خوردنش کنار خانواده لذت ببرید. با ویکی ناب همراه باشید.

مواد اولیه:

خامه: ۱۰۰ گرم

آرد: ۲ پیمانه سر خالی

پودر شکر: ۱/۲ پیمانه

تخم مرغ: ۱ عدد

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

پکین پودر: ۱/۲ قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شیرینی دو آرده

طرز تهیه شیرینی اسکار

طرز تهیه شنسیل مرغ به دو روش

طرز تهیه خاگینه به سه روش

خلال بادام: به اندازه کافی

کره: ۵۰ گرم

شکر: ۲ قاشق سوپ خوری

مارمالاد آلبالو: مقداری

شربت: ۱ پیمانه

کنجد : مقداری

طرز تهیه:

ابتدا خامه و تخم مرغ و پودر شکر را مخلوط کرده و می زنیم تا یک دست شود و وانیا را نیز اضافه می کنیم و خوب می زنیم تا مایع کاملا مخلوط شده و یک دست گردد.

آرد و پکین پودر را با هم مخلوط کرده و الک می نماییم و به تدریج به مواد فوق اضافه می کنیم در حدی که خمیر به دست نچسبد. خمیر را در ظرف صاف کرده، بهتر است در سینی صاف کنیم (به اندازه ۲۵ – ۳۰).

بعد که سطح خمیر صاف شد و یکنواخت روی سینی پخش شد، مارمالاد آلبالو را روی آن می مالیم و صاف می کنیم تا تمام سطح خمیر از مارمالاد پر شود، بعد خلال بادام را روی مارمالادها می ریزیم طوری که تمام سطح مارمالاد به یک اندازه خلال بادام بگیرد سپس در فر می گذاریم.

” دمای فر ۱۲۵ درجه سانتی گراد _ مدت مکث ۵ دقیقه”

بعد از ۲۵ دقیقه که شیرینی پخته شد کره را آب کرده و با بورس روی سطح شیرینی می مالیم تا کاملا سطح شیرینی چرب شود بعد دوباره ۵ دقیقه در فر قرارمی دهیم. بعد از ۵ دقیقه شیرینی را از فر در آورده و روی آن شربت سرد و کنجد می ریزیم و برش های مستطیلی می دهیم و در ظرف مورد نظر می چینیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
15 + 23 =