آشپزخانهشیرینی

طرز تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق به دو روش

طرز تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق

شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق بسیار خوشمزه است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق آشنا شوید، همچنین کنار ما باشید با طرز تهیه شیرینی پادرازی و شیرینی آلبالویی.

طرز تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق

مواد لازم:

آب سرد: ۲ پیمانه

پودر ژله با طعم دلخواه: ۱ بسته

آب جوش: ۱ پیمانه

شکر: ۱ پیمانه

کره: ۱/۲ قاشق غذاخوری

گلاب: ۲ قاشق

نشاسته: ۱/۲ پیمانه

پودر نارگیل: به میزان لازم

روش تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق ژله ای:

ابتدا نشاسته را در ظرف مناسبی بریزید سپس دو پیمانه آب سرد به نشاسته اضافه کنید و نشاسته را در آب سرد به خوبی حل کنید. پودر ژله را به همراه یک لیوان آب جوش در ظرف مناسبی بریزید و ظرف را روی حرارت کتری و یا سماور قرار دهید تا پودر ژله در آب حل شود سپس اجازه دهید پودر ژله به خوبی خنک شود. پودر ژله سرد را به نشاسته اضافه کنید و مخلوط این مواد را در قابلمه ای مناسب بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و نشاسته و پودر ژله را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.

بعد از اینکه رنگ نشاسته براق شد کره و گلاب و شکر را به مخلوط نشاسته و پودر ژله اضافه کنید (توجه داشته باشید که همه این مراحل را باید با سرعت انجام دهید تا مواد باسلوق ته نگیرند)‌ بعد از اینکه مواد باسلوق به خوبی سفت شدند زیر شعله گاز را خاموش کنید. در کف ظرف مناسبی مقداری پودر نارگیل بپاشید سپس نیمی از باسلوق را در ظرف بریزید و روی باسلوق مقداری پودر نارگیل و یا مغز بریزید و سپس باقی مانده باسلوق را در ظرف بریزید و باسلوق را در یخچال قرار دهید تا به خوبی خودش را بگیرد.

طرز تهیه شیرینی توپ کنجدی به سبک مجلسی

مواد لازم:

نشاسته گل: ۱ پیمانه

شکر: ۲ پیمانه

روغن مایع: نصف پیمانه

گلاب: نصف پیمانه

آب: ۴ پیمانه

خلال بادام بوداده: ۱/۴ پیمانه

هل: نصف قاشق چای خوری

روش تهیه شیرینی راحت الحلقوم یا باسلوق ساده:

نشاسته و ۱ پیمانه آب سرد را مخلوط کنید تا حل شود. سپس روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. باقی آب را اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا نشاسته پخته و شفاف شود. مدت ۲ دقیقه برای پخت آن کافی می باشد. شکر و گلاب را اضافه کنید و حل نمایید. روغن مایع یا کره را نیز بیفزایید. خلال بادام و هل را افزوده، در ظرفی که چرب شده بریزید و روی آن را با پودر پسته تزیین کنید. وقتی سرد شد برش دهید. (طرز تهیه راحت الحلقوم یا باسلوق)

۱/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا