طرز تهیه شیرینی زنجبیلی به دو روش

0 24

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

یکی از انواع شیرینی های ایرانی که در عید نوروز مورد استفاده قرار می گیرد شیرینی زنجبیلی است. طرز تهیه شیرینی زنجبیلی در منزل بسیار راحت و آسان است و شما می توانید این شیرینی خوشمزه را با مواد لازم ساده ای در منزل بپزید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید. شیرینی زنجبیلی از انواع شیرینی هایی می باشد که اگر فوت و فن های پخت آن را به خوبی رعایت کنید می توانید به راحتی در منزل این نوع شیرینی خوشمزه و پرطرفدار را تهیه کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه این شیرینی خوشمزه و آسون آشنا شوید.

مواد لازم شیرینی زنجبیلی با فر:

آرد سفید: ۱ پیمانه

روغن: ۱/۲ پیمانه

زنجفیل: ۱ قاشق چای خوری

پودر قند: ۱/۲ پیمانه

مغز پسته: کمی

پودر هل: ۱/۴ قاشق چای خوری

طرز تهیه:

روغن و پودر قند را با هم مخلوط کرده و می زنیم تا مقداری سفید رنگ شود بعد زنجبیل و هل کوبیده را اضافه نموده و سپس آرد را به تدریج به مواد اضافه می نماییم.

مقداری آرد روی سطحی صاف می ریزیم و خمیر را روی آن پهن می کنیم و قالب گرد کوچک می زنیم و در سینی فر می چینیم و در طبقه وسط فر می گذاریم.

” درجه حرارت ۱۴۵ درجه سانتی گراد”

” مدت مکث ۲۰ دقیقه”

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوپ روستایی به دو روش

طرز تهیه سوپ لپه به سه روش

طرز تهیه آش کلم به سه روش

طرز تهیه آش کاچی دوغ به سر

بعد از اینکه از فر بیرون آوردیم می گذاریم سرد شود و بعد از قالب جدا کرده و سپس مقداری زعفران را در آب قاطی کرده به اندازه ۱ قاشق غذاخوری ( حل شده آن ) و بعد روی هر شیرینی ۱ قطره می چکانیم و بعد پودر پسته را روی اطراف آن می پاشیم.

مواد لازم شیرینی زنجبیلی بدون فر:

آرد: ۳ پیمانه

روغن جامد: ۱/۴ پیمانه

کره: ۱/۴ پیمانه

زنجبیل: ۳ قاشق سوپ خوری

پودر قند: نصف لیوان

طرز تهیه:

روغن و پودر قند و زنجبیل را مخلوط می کنیم. آرد الک شده را داخل تابه ریخته و تفت می دهیم سپس از روی حرارت برداشته و پس از سرد شدن به مواد بالا اضافه می کنیم. کره را به تدریج اضافه می کنیم.

نکات طلایی:

۱٫ قطر خمیر موقع باز کردن کمتر از نیم سانت باشد.

۲٫ اگر خمیر شیرینی را با قالب های کوچکی قالب بزنید مدت زمان پخت شیرینی ها کمتر می شود.

۳٫ شیرینی زنجبیلی را می توانید با کمک وسایل تزیین کننده شیرینی به زیبایی تزیین کنید و سپس شیرینی را در ظرف مناسبی بچینید و در کنار چای و یا شیر این شیرینی خوشمزه را میل کنید.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.