طرز تهیه شیرینی شکلاتی به دو روش

0 22

طرز تهیه شیرینی شکلاتی

شیرینی شکلاتی یکی از شیرینی های خوشمزه می باشد که بین ایرانی ها محبوبیت فراوان دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی شکلاتی آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی شکلاتی

مواد لازم شیرینی شکلاتی با آرد:

کره ذوب شده: ۱۶۰ گرم

پودر قند: ۶۰ گرم

پودر کاکائو: ۱۵ گرم

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

آرد الک شده: ۲ پیمانه

نمک: کمی

شکلات برای تزیین: ۱۰۰ گرم

فندق خام  یا پسته یا بادام برای تزیین: ۲۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

طرز تهیه:

فر را روی حرارت ۱۵۰ درجه گرم می کنیم. بعد پودر قند و کره را در ظرفی ریخته و هم میزنیم. سپس پودر کاکائو و وانیل را اضافه می کنیم و باز کمی هم می زنیم. سپس آرد الک شده و نمک را اضافه می کنیم و به جای همزن با قاشق هم می زنیم و وقتی مواد به شکل خمیر در آمد با انگشت خمیر را ورز می دهیم تا خمیر لطیفی به دست آید. حدود ۱۰ گرم از خمیر را برداشته، گرد کرده و در سینی فر می گذاریم. بعد از ۲۰ دقیقه زمانی که شیرینی سفت شد، سینی را خارج می کنیم. و می گذاریم شیرینی ها سرد شوند. بعد شکلات را آب کرده و فندق خام یا پسته یا بادام را کمی تفت می دهیم و بعد خرد می کنیم سپس یک طرف شکلات ها را در شکلات زده و روی آن فندق یا پسته یا بادام می ریزیم و می گذاریم سفت شوند.

مواد لازم شیرینی شکلاتی بدون آرد:

کره: ۱ و ۳/۴ پیمانه

کاکائو: ۱/۳ پیمانه سر خالی

پودر شکر: ۱/۴ پیمانه

تخم مرغ: ۱ عدد

گردو خرد شده: ۱ پیمانه

بیسکوییت ساده: ۱۰ عدد

طرز تهیه:

کره و کاکائو را مخلوط می کنیم و بعد تخم مرغ را در آن می شکنیم و هم می زنیم و وانیل را اضافه می کنیم و سپس پودر شکر را اضافه می کنیم و خوب می زنیم تا خوب پف کند. بیسکوییت را به تکه های کوچک تقسیم کرده تقریبا حالت پودر شود و گردو را نیز به همین اندازه خرد کرده و بعد به مواد بالا اضافه می کنیم و با لیسک هم می زنیم تا کمی مخلوط شود و یکدست در بیاید. سپس مایع را داخل پلاستیکی قرار داده و به صورت لوله ای در آورده مثل کالباس. وقتی تمام خمیر به صورت استوانه در آمد آن را داخل فریزر گذاشته تا یخ بزند. بعد از ۱ _ ۲ ساعت از فریزر بیرون آورده و به اندازه ۲ سانت ۲ سانت می بریم و در پودر پسته می غلطانیم.

( منبع: آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.