طرز تهیه شیرینی لطیفه

0 48

طرز تهیه شیرینی لطیفه

شیرینی لطیفه یکی از انواع شیرینی های خوش طعم و لطیف می باشد که محبوبیت بالایی بین اقشار مختلف جامعه دارد. شیرینی لطیفه بخاطر لطافتی که دارد با چای عصرانه بسیار می چسبد و کمتر کسی پیدا می شود که شیرینی لطیفه را دوست نداشته باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی لطیفه آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی لطیفه

مواد لازم:

آرد: ۱ پیمانه

تخم مرغ: ۳ عدد

شکر: ۱/۲ پیمانه

بکینگ پودر: ۱/۲ قاشق چای خوری

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوسیس لقمه

طرز تهیه سوسیس پیچ

طرز تهیه خوراک بادمجان

طرز تهیه پولنتای کدو سبز

خامه: ۱ پیمانه

پودر قند: ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا سفیده ها و زرده های تخم مرغ را از هم جدا می کنیم. بعد نصفی از شکر را در زرده ها ریخته با وانیل و بعد خوب هم می زنیم تا سفید رنگ و کشدار شود. حالا سفیده ها را در ظرفی جداگانه می زنیم آنقدر که پف کند و سفید رنگ شود. بقیه شکر را که کنار گذاشتیم به زرده ها اضافه کرده و کمی دیگر هم می زنیم.

بعد سفیده ها را به زرده ها اضافه کرده و خیلی آرام مخلوط می نماییم. سپس آرد و بکینگ پودر را جدا مخلوط کرده و ۳ بار الک می کنیم بعد به مایع فوق به تدریج اضافه می نماییم و خیلی آرام مخلوط کرده طوری که آرد کاملا به خورد مواد برود. بعد ته سینی را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم و خمیر را در قیف ریخته و روی کاغذ روغنی به فاصله، به صورت گردی می ریزیم و کمی پودر قند روی آن می پاشیم و در فر می گذاریم.

” درجه فر ۱۷۵ سانتی گراد – مدت مکث ۱۵ دقیقه “

بعد که شیرینی ها را از فر بیرون آوردیم می گذاریم سرد شود سپس خامه فرم گرفته راوسط شیرینی ها گذاشته و روی آن یک شیرینی دیگر قرار می دهیم. یعنی مثل بستنی در واقع هر ۲ عدد شیرینی، زیر و روی خامه قرار می گیرد و یک شیرینی خامه ای می شود بعد شیرینی ها را در ظرف چیده و میل می نماییم.

طرز تهیه گرفتن خامه:

ابتدا خامه را با پودر قند و وانیل مخلوط کرده ۱ ساعت در جا یخی قرار می دهیم سپس با هم زن با دور تند حدود ۷ _ ۸ دقیقه خامه را می زنیم تا خامه فرم بگیرد. اگر ظرف محتوی خامه را داخل ظرفی بزرگتر که یخ در آن ریخته اید بگذارید کیفیت کار شما بهتر خواهد شد.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.