طرز تهیه شیرینی میکادو

0 51

طرز تهیه شیرینی میکادو

شیرینی میکادو شیرینی خوشمزه ای می باشد که از نان مخصوص میکادو و خمیری مانند حلوا تشکیل می شود. بعد از مالیدن مایه روی لایه های نان میکادو اگر خواستید جسم سنگینی روی آنها قرار داده شود تا لایه ها به خوبی بهم بچسبند. بعد از چند ساعت که شیرینی میکادو منسجم شد می توان روی آن را با شکلات آب شده و پودر نارگیل، پسته یا گردو به شکل دلخواه تزیین کرد. شیرینی میکادو به راحتی آماده می شود و نیازی به فر هم ندارد. نان های میکادو بزرگتر از چیزی هستند که فکرش را می کنید و در آخر شیرینی های میکادو برش زده می شوند و به تکه های کوچک تقسیم می شوند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی میکادو آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی میکادو

مواد لازم شیرینی میکادو:

آرد: ۱ پیمانه

پودر قند: ۱ پیمانه

روغن جامد: ۱ پیمانه

پودر کاکائو: ۲ قاشق غذا خوری

وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

دارچین: کمی

نان میکادو: ۵ ورق

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

شکلات تخته ای تلخ: ۵۰ گرم

طرز تهیه شیرینی میکادو:

آرد را در قابلمه ای ریخته و آن را تفت می دهیم تا حدی که بوی آرد بلند شود و کمی تفت بخورد سپس روغن را اضافه کرده و گاز را خاموش می کنیم و آرد را خوب با روغن مخلوط کرده تا روغن خوب به خورد آرد برود. پودر قند و کاکائو و دارچین و وانیل را با هم مخلوط می کنیم و به مواد فوق اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. زیاد هم نمی زنیم در حدی که کاکائو به خورد آرد برود و مایع یکرنگ شود. نان میکادو را در سینی گذاشته و از این مایع روی نان می مالیم (تمام سطح نان به یک اندازه به قطر ۱ سانت) بعد روی این مایع یک ورق نان میکادو دیگر می گذاریم و مجددا مقداری مایع روی نان می مالیم و صاف می کنیم و باز نان دیگر می گذاریم و دوباره روی آن مایع می مالیم، این کار را تا جایی انجام می دهیم که ۴ لایه نان روی هم قرار بگیرد.

در انتها ورق ۵ ام نان میکادوی دیگر روی مایع می گذاریم و به وسیله دست نان ها را خوب بهم می چسبانیم (با فشار بر روی نان رویی).

بعد از ۲ ساعت مقداری شکلات تخته ای را آب کنیم و روی سطح شیرینی ها می ریزیم و روی آن ها پودر پسته یا پودر نارگیل یا پودر گردو می پاشیم و ۱۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم. سپس با چاقوی تیز به اندازه دلخواه برش می زنیم.

” این شیرینی مقرون به صرفه است و از آن می توانیم برای مراسم روضه خوانی استفاده کرد “

نکات طلایی:

_ استفاده از شکلات بر روی این شیرینی اختیاری می باشد اما شکلات تلخ ۶۰ % طعم خوبی به آن می دهید.

_ برای تهیه میکادوی تمیز تر بعد از هر برش تیغه را تمیز کنید.

_ روکش شکلاتی را هم می توانید در کنار شکلات سفید استفاده کنید.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.