طرز تهیه شیرینی نارنجک (نان خامه ای)

0 64

طرز تهیه شیرینی نارنجک

شیرینی نارنجک که نام دیگر آن شیرینی نان خامه ای می باشد جزو یکی از شیرینی های محبوب و پر طرفدار می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی نارنجک آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی نارنجک

مواد لازم:

آب: ۲ پیمانه

آرد: ۲ پیمانه

پودر قند: ۲ قاشق سوپ خوری

روغن: ۵ قاشق سوپ خوری

نمک: کمی

تخم مرغ: ۴ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه پیتزا له معجون

طرز تهیه کرپ پیتزا

طرز تهیه پیتزا تنوری

طرز تهیه گراتن گوشت و بادمجان

جوش شیرین: کمی

خامه: ۱۵۰ گرم (۱ پیمانه)

پودر قند: ۱/۲ پیمانه سر پر

طرز تهیه شیرینی نارنجک:

ابتدا آب را با پودر قند مخلوط کرده و بعد که خوب پودر قند به خورد آب رفت روغن را نیز اضافه کرده و کمی نمک به اندازه سر قاشق چای خوری کمتر نیز اضافه می کنیم و این مواد را روی گاز گذاشته تا جوش بیاید بعد که جوش آمد آرد را به تدریج اضافه می نماییم تا خمیری به صورت حلوا در بیاید. بعد که خمیر ما کاملا یکدست و لطیف شد از روی گاز بر می داریم و می گذاریم کمی سرد شود سپس تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه می کنیم و خمیر را خوب ورز می دهیم و جوش شیرین را نیز اضافه می کنیم. بعد که خمیر خوب ورز خورد و خمیر یکدست و لطیفی به عمل آمد آن را در قیف ریخته و در سینی که قبلا خوب چرب کردیم به صورت شکوفه می ریزیم به فاصله های ۲ سانت و در فر قرار می دهیم.

” دمای فر ۱۶۰ درجه سانتی گراد _ مدت مکث ۳۰ _ ۴۰ دقیقه “

بعد از پختن شیرینی ها آنها را از فر بیرون می آوریم و می گذاریم سرد شود. در این مدت ۱ پیمانه خامه و ۱/۲ پیمانه پودر قند را با هم مخلوط کرده و به طریقی که گفته شده خامه را فرم می دهیم و کمی وانیل به آن اضافه می کنیم. بعد که خامه فرم گرفت شیرینی ها را از کنار برشی کوچک می دهیم و خامه را داخل شیرینی قرار می دهیم. می توانیم به وسیله قیف نیز با سر قیف داخل شکم شیرینی ها یک گل با خامه بزنیم تا جا بیفتد و خامه خوب بخورد شیرینی برود بعد در ظرف دلخواه چیده و میل می نماییم. نوش جان.

طرز تهیه گرفتن خامه:

ابتدا خامه را با پودر قند و وانیل مخلوط کرده ۱ ساعت در جا یخی قرار می دهیم سپس با هم زن با دور تند حدود ۷ _ ۸ دقیقه خامه را می زنیم تا خامه فرم بگیرد.

اگر ظرف محتوی خامه را داخل ظرفی بزرگتر که یخ در آن ریخته اید بگذارید کیفیت کار شما بهتر خواهد شد.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.