طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی

0 72

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

مردم علاقه ویژه ای به خوردن شیرینی دارند، بیشتر افراد تمایل دارند تا بتوانند خودشان در منزل به پختن شیرینی بپردازند. شیرینی نارگیلی جزو آن دسته از شیرینی هاست که به راحتی قابل پخت در خانه با کمترین امکانات می باشد. در این بخش از آموزش آشپزی، با طرز تهیه شیرینی نارگیلی به صورت مرحله به مرحله با وب سایت ویکی ناب همراه باشید.

مواد لازم:

آرد: ۱/۴ پیمانه

روغن: ۲/۳ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوپ ذخیره شده به دو روش

طرز تهیه آبگوشت به چهارده روش

طرز تهیه سوپ اسفناج به چهار روش

طرز تهیه آش شله مشهدی همراه با نکات طلایی

پودر قند: ۲/۳ پیمانه

پودر نارگیل: ۱ پیمانه سرخالی

طرز تهیه:

روغن را در ظرفی ریخته و بعد پودر قند را به تدریج به آن اضافه نموده و می زنیم تا کرم رنگ شود و کاملا یکدست گردد. بعد آرد سفید را با فاصله به مواد بالا افزوده و در فواصلی که آرد را اضافه می نماییم مقداری پودر نارگیل می ریزیم، یعنی مقداری آرد و بعد مقداری نارگیل را اضافه نموده و آهسته هم می زنیم در حدی که تمام مواد مخلوط شوند. بعد از افزودن آرد خیلی خمیر را ورز نمی دهیم تا خمیر به روغن نیفتد. خمیر حاضر است سطح صافی را آرد ریخته و خمیر را روی آن پهن کرده و با قالب لوز قالب می زنیم (قطر خمیر ۱ سانتیمتر باشد) و در سینی مخصوص پخت شیرینی می چینیم. مقداری سفیده تخم مرغ را کمی می زنیم تا لختی سفیده از بین برود بعد با بورس مخصوص روی سطح شیرینی می مالیم و بلا فاصله روی آن را پودر پسته میریزیم و بعد که تمام شیرینی ها را تزیین کردیم در فر می گذاریم.

” درجه حرارت ۱۴۰ درجه سانتی گراد _ مدت مکث ۲۵ دقیقه”

بعد از بیرون آوردن از فر می گذاریم شیرینی کمی سرد شود بعد از سینی جدا می کنیم. حال شیرینی نارگیلی ما آماده خوردن می باشد. امیدوارم از خوردن شیرینی نارگیلی لذت کافی را ببرید.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.