طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

1

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی نوعی شیرینی چند لایه فرانسوی می باشد. این شیرینی با خمیر هزارلا درست می شود ولی می توانید این شیرینی را با خمیر بوفکا هم بپزید. برای تزیین شیرینی ناپلئونی می توانید از شکلات، میوه ، پودر قند و … استفاده کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی ناپلئونی آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

مواد لازم:

خمیر ورقه شده یا خمیر هزار برگ: ۱ عدد

خامه: ۴۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کافی موکا

طرز تهیه موس کیک

طرز تهیه موس کیک شکلاتی

خاکه قند: ۵ قاشق سوپ خوری

سفیده تخم مرغ: ۴ عدد

طرز تهیه:

خمیر ورقه شده را به قطر ۱ سانتیمتر و به فرم مستطیل باز کنید و در سینی مخصوص فر قرار دهید. فر را با درجه حرارت ۴۵۰ درجه فارنهایت به مدت یک ربع گرم کنید و سپس سینی را روی اولین پنجره فر از طرف پائین، به مدت نیم ساعت قرار دهید تا خمیر کاملا برشته و ورقه شود. سینی را از فر در آورده و بگذارید کاملا سرد شود. بعد ۴۰۰ گرم خامه را با ۵ قاشق سوپ خوری خاکه قند بزنید تا فرم بگیرد. ۴ عدد سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید (با همزن یا چنگال) تا کاملا سفید شده و وقتی ظرف را برمی گردانید نریزد. سپس سفیده را با خامه مخلوط کنید. خمیر برشته (نان) را که ورقه ورقه شده و به راحتی از هم جدا می شوند.

از قطر دو نیم کنید و لای هر ورقه مقداری خامه بمالید و ورقه دیگر را روی آن قرار دهید و با دست کمی روی نان ها را فشار دهید. سپس بصورت مربع مربع نان های خامه ای را ببرید. در آخر کار روی شرینی ها خاکه قند و پودر پسته بپاشید. می توانید قبل از گذاشتن خمیر در داخل فر نیز خمیر را به صورت مربع های یکسان ببرید و سپس در فر قرار دهید.

امیدوارم از سرو شیرینی ناپلئونی لذت کافی را در کنار خانواده و عزیزانتان برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب
1 نظر
  1. Nafas می گوید

    وب سایت بی نظیری دارین👌👌👌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.