آشپزخانهشیرینی

طرز تهیه شیرینی گل اناری به سبک مجلسی

طرز تهیه شیرینی گل اناری

شیرینی گل اناری بسیار خوشمزه و خوش طعم و لذیذ می باشد و ظاهری شبیه به گل انار دارد. امیدوارم از خوردن شیرینی گل اناری خوشمزه و زیبا لذت کافی را ببرید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی گل اناری آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی گل اناری

مواد لازم:

شیر: ۲۵۰ گرم

زرده تخم مرغ: ۲ عدد

روغن مایع گرم: ۵ گرم

آرد قناری: ۵۰۰ گرم

تخم مرغ کامل: ۱ عدد

شربت: نیم کیلو

مواد لازم برای داخل:

پودر نارگیل: ۱ لیوان

سفیده تخم مرغ: به میزان لازم

پودر قند: ۱/۲ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه شیرینی گل کلمی به سبک مجلسی

زرده تخم مرغ، روغن مایع، شیر و نمک را با هم مخلوط نموده و آرد را کم کم اضافه کنید تا به دست نچسبد و خوب ورز دهید. این خمیر باید کاملا صاف شود، رگه رگه نداشته باشد و به دست نیز نچسبد. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خمیر را سرپوشیده استراحت دهید. برای داخل آن پودر نارگیل و پودر قندرا مخلوط کنید. سفیده تخم مرغ را آنقدر اضافه نمایید تا چسبنده شود. سپس کمی داغ کنید. خمیر را پهن نموده و با وردنه به صورت نان لواش نازک صاف کنید. ۱ عدد تخم مرغ را زده و با قلمو روی خمیر بمالید. این خمیر را با چاقو به صورت مربع ۷ در ۷ سانتی متری درآورده و داخل هر کدام را با مواد پر کنید. سه گوش مربع را با هم بگیرید و گوشه دیگر آن را دور سه گوشه ای که گرفته اید بچرخانید تا مثل گل انار شود.

شیرینی ها را داخل سینی چرب شده قرار دهید و با حرارت ۱۹۰ درجه سانتی گراد و به مدت ۵ دقیقه در پنجره وسط فر قرار دهید. شیرینی را به صورت داغ داخل شربت بیندازید. این شیرینی را می توان در روغن نیز سرخ کرد. شیرینی ما آماده است. نوش جان.

۰/۵ (۰ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا