آشپزیسس و رب

طرز تهیه شیر عسلی

طرز تهیه شیر عسلی

شیر عسلی یکی از موادی است که در تهیه انواع دسرها، بستنی ها و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیر عسلی آشنا شوید.

طرز تهیه شیر عسلی

مواد لازم:

شیر: ۲ پیمانه

شکر: 2/3 پیمانه

کره پاستوریزه: ۲۰ گرم

ظرف مناسب

روش تهیه شیر عسلی:

مرحله اول

ابتدا شیر را به همراه شکر داخل یک تابه نسوز بزرگ و جادار می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا شکر به طور کامل در شیر حل شود. نکته مهم در این مرحله این است که قبل از به جوش امدن شیر را باید مواد را هم بزنیم تا شکر به طور کامل حل شود.

مرحله دوم

زمانی که شیر به نقطه جوش رسید و می خواست شروع به قل زدن کند، سریعا حرارت زیر تابه را تا حد ممکن کم می کنیم و هر چند دقیقه یک بار مواد داخل تابه را هم می زنیم تا ته نگیرد و به غلظت مورد نظر ما برسد.

مرحله سوم

نکته مهم در مورد حرارت زیر تابه این است که حرارت باید در حدی باشد که شیر به هیچ وجه نجوشد، چون اگر شیر بجوشد شیر عسلی ته می گیرد. حدود ۴۰ دقیقه زمان نیاز است تا شیر علسی به غلظت مناسب برسد.

مرحله چهارم

در زمان اماده شدن شیر عسلی ممکن است اطراف تابه شکرک بزند، به هیچ وجه شکرک های اطراف تابه را داخل شیر علسی نریزید چون باعث شکرک زدن شیر علسی می شود. غلظت شیر عسلی باید به حدی برسد که روان نباید.

مرحله پنجم

یعنی وقتی با قاشق از شیر عسلی بر می دارید و مجددا داخل تابه می ریزید، غلظت داشته باشد و به صورت قطره قطره بریزد نه به صورت یک باره و روان از قاشق بریزد، البته به این نکته هم توجه داشته باشید که شیر عسلی در یخچال سفت تر هم می شود.

مرحله ششم

رنگ شیرعسلی هم زمانی که اماده شود مایل به زرد کمرنگ می شود. وقتی شیرعسلی به غلظت مناسب رسید، کره را اضافه می کنیم و بلافاصله آن را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم خنک شود. سپس در یخچال در ظرف در بسته تا ۱۴ روز قابل نگهداری است.

نکات طلایی طرز تهیه شیر عسلی:
دون دون شدن شیر عسلی

ممکن است بعد از اینکه شیرعلسی شما آماده شد به صورت یکدست نباشد و حالت دون دون داشته باشید. این موضوع مشکل خاصی نیست و پس از آماده شدن شیر عسلی می توانید آنرا داخل میکسر یا مخلوط کن بریزید تا یکدست شود.

مقدار شیر عسلی

یکی از دغدغه های خانم های خانه دار درست کردن مقدار معینی شیر عسلی است. مثلا اگر به ۲۵۰ گرم شیر عسلی نیاز داشته باشیم باید چه مقدار مواد استفاده کنیم. برای تهیه ۲۵۰ گرم شیر عسلی باید مواد اولیه حدودا ۵۰۰ گرم باشد که تقریبا در پایان نصف مواد اولیه شیر عسلی به دست می آید.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا