طرز تهیه فرنی با ژله

0

طرز تهیه فرنی با ژله

فرنی با ژله دسری بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. فرنی با ژله تلفیق سنت و مدرنیته است که می توانید از آن به عنوان یک دسر خوشمزه استفاده کنید و برای مهمان هایتان سرو کنید. با ویکی ناب همراه باشید تابا طرز تهیه فرنی با ژله آشنا شوید.

طرز تهیه فرنی با ژله

مواد لازم:

آرد برنج: ۱۰۰ گرم

شکر: ۲۰۰ گرم

شیر: ۱ لیتر

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

گلاب: ۱/۴ پیمانه

ورق ژلاتین: ۵ عدد

پودر ژله به طعم دلخواه: ۱۰۰ گرم

آب جوش: ۱ پیمانه

طرز تهیه:

برای درست کردن این ژله دو رنگ ابتدا یک بسته ژله با طعم دلخواه را در یک لیوان آب جوش حل کنید. یک لیوان آب سرد به آن اضافه کرده داخل قالب بریزید و در یخچال بگذارید تا نیم بند شود. حالا برای درست کردن لایه بعدی باید فرنی بپزید، برای این کار اول پودر ژلاتین را در مقداری آب سرد بریزید و کنار بگذارید تا نرم شود. شکر و آرد برنج را با شیر مخلوط کرده داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا مواد بجوشد و به غلظت فرنی برسد. در این مدت مواد را مدام هم بزنید تا ته نگیرد. در آخر گلاب را اضافه کرده و مواد را از روی حرارت بردارید.

ژلاتین را داخل فرنی بریزید و دوباره روی حرارت بگذارید تا ژلاتین به خوبی حل شود. شعله را خاموش کنید و اجازه دهید فرنی کمی خنک شود. ژله نیم بند را از یخچال بیرون آورده و فرنی را روی آن بریزید و مجدد داخل یخچال بگذارید تا خوب ببندد. بعد از این که ژله خوب بسته شد آن را در ظرف پذیرایی برگردانید و بعد از تزیین سرو کنید. امیدوارم از خوردن دسر فرنی با ژله یا ژله با فرنی لذت کافی را در کنار خانواده و عزیزانتان برده باشید و مجددا این فرنی خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کنید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.