طرز تهیه فرنی به دو روش

0 28

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی

فرنی یک دسر است که از ترکیب آرد و شیر به دست می‌آید. از فرنی به عنوان یک میان وعده‌ شیرین می‌توان استفاده کرد. اکثرا با این دسر آشنایی دارند و این دسر به خصوص در ماه مبارک رمضان بسیار کاربرد دارد. همچنین بسیاری از فرنی به عنوان غذای کمکی کودک استفاده می‌کنند. برای طرز تهیه فرنی می‌توان این دسر را، هم با آرد برنج درست کرد و هم با نشاسته آماده کرد. فرنی به دو صورت گرم و سرد سرو می‌شود و هرکدام طرفدار خودش را دارد.
برای شیرین تر شدن این دسر می‌توان به جای استفاده از شکر از مربا یا شیره‌ی انگور استفاده کرد. با ویکی ناب همراه باشید.

مواد لازم:

آرد برنج: ۱۵۰ گرم

شکر: ۱۵۰ گرم

شیر: ۱ لیتر

گلاب: ۱/۳ پیمانه

طرز تهیه فرنی با آرد برنج:

ابتدا آرد برنج را با شیر مخلوط کنید و خوب بهم بزنید که کاملا باز شود و آرد گلوله گلوله نشود.

وقتی مایع کاملا یکدست شد ظرف محتوی را روی حرارت ملایم گذشته و بهم بزنید، یکی دو جوش که خورد شکر و گلاب را اضافه کنید و مجددا بهم بزنید تا غلیظ شود.

بعد از حدود ۱۰ دقیقه فرنی آماده می باشد. می‌توانید فرنی‌تان را شکلاتی یا زعفرانی کنید. برای اینکه فرنی شکلاتی شود کافی است کمی پودر شکلات به مواد آن اضافه کنید و برای زعفرانی کردن آن کمی زعفران آب شده درون آن بریزید، دقت داشته باشید که فرنی بعد از سرد شدن کمی سفت می‌شود پس حواستان باشد وقتی آن را از روی حرارت بر می‌دارید نه سفت باشد نه آبکی. فرنی را باید سریعا تا داغ است و سفت نشده درون ظرف مورد نظرتان بریزید. فرنی را در ظرف های کوچک بکشید و به عنوان صبحانه با کلوچه مصرف کنید.

طرز تهیه فرنی با نشاسته:

در این روش به جای استفاده از آرد برنج از نشاسته استفاده کنید.

همچنین می توانید شکر را کمی کمتر از سابق بریزید.

فرنی با نشاسته برای بیماران بسیار مناسب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 + 2 =