طرز تهیه مارمالاد آلبالوی وانیلی همراه با نکات طلایی

0

طرز تهیه مارمالاد آلبالوی وانیلی

مارمالاد آلبالوی وانیلی علاوه بر عطر آلبالو عطر شاداب کننده وانیل هم دارد. طرز تهیۀ مارمالاد آلبالو وانیلی بسیار ساده است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مارمالاد آلبالوی وانیلی آشنا شوید.

طرز تهیه مارمالاد آلبالوی وانیلی

مواد لازم:

آلبالو: ۲ کیلو گرم

وانیل شکری: نصف قاشق چای خوری

ژلاتین: ۵ ورق معادل ۱۰ گرم

شکر: ۷ پیمانه معادل ۲۵۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه حلوا زعفرانی

طرز تهیه:

مارمالاد آلبالو

در ابتدا آلبالو ها را تمیز کنید و دم و برگ های آن را جدا کنید و بعد از شستن هسته وسط آن را در بیاورید. سپس آلبالو ها را در یک قابلمه لعابی بریزید و شکر را لابه لای آن بپاشید و به مدت ۸ ساعت در یخچال نگه دارید تا شکر در آلبالوها حل شود و آب بیندازد. بعد از ۸ ساعت آب البالو ها را جدا کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. بعد از اینکه در اثر حرارت آب آلبالوها نصف شد آن را به آلبالو ها اضافه کنید و ظرف آلبالو ها را هم روی حرارت قرار دهید تا به مدت یک ربع بجوشند. بعد از روی حرارت بردارید و بعد از کمی خنک شدن در دستگاه مخلوط کن بریزید و به صورت پوره در بیاورید.

سپس دوباره آن را روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود. در این فاصله ژلاتین را ۲ دقیقه در آب سرد خیس دهید و بعد از آب بیرون بیاورید و با وانیل به آلبالو ها اضافه کنید . بعد از یک دقیقه اضافه کردن ژلاتین مارمالاد آلبالو را از روی حرارت بردارید تا خنک شود و بعد در شیشه های تمیز و خشک بریزید.

امیدوارم از خوردن مارمالاد آلبالوی وانیلی لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

نکات طلایی:
  • بهتر این است برای تهیه مارمالاد از شکر استفاده شود نه خاکه قند، شکر مارمالاد را شفاف و خوش رنگ می کند.
  • بهترین ظرف برای تهیه مارمالاد ظرف لعابی است.
  • برای جلوگیری از شکرک بستن مارمالاد بهتر است آن را زیاد هم نزنید و اگر نیاز به هم زدن بود از قاشق چوبی استفاده نمایید و به هیچ وجه شکر خشک شده دور قابلمه را جدا نکنید.
  • توجه داشته باشید که از شیشه خشک و تمیز برای نگهداری مارمالاد استفاده کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.