طرز تهیه مارمالاد تمشک همراه با نکات طلایی

0

طرز تهیه مارمالاد تمشک

مارمالاد تمشک بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. مارمالاد نوعی مربای ژله مانند تلخ و شیرین است که در سر سفره صبحانه با نان و کره یا خامه خورده می‌شود. این مربا از آب و پوست مرکبات درست می‌شود. درست کردن آن قدری وقت گیر است ولی تهیه آن آسان و بسیار باصرفه است. برای تهیهٔ مارمالاد، معمولاً میوهٔ قاچ زده را به همراه پوست آن به مدت طولانی می‌پزند تا پوست میوه و گوشت آن کاملاً نرم شود. از این مارمالادها معمولاً به همراه نان تست برای صبحانه استفاده می‌کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مارمالاد تمشک آشنا شوید.

طرز تهیه مارمالاد تمشک

مواد لازم:

تمشک: ۳ کیلو گرم

شکر: ۲ کیلو گرم

ژلاتین: ۳ ورق

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوای سه آرد

طرز تهیه حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوای تیره

طرز تهیه:

مارمالاد تمشک

در ابتدا تمشک ها را پس از جدا کردن دم و شستن، در یک قابلمه لعابی بریزید و کمی له کنید. بعد شکر را لابه لای آن بریزید و به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا شکر در تمشک حل شود و آب بیندازد. بعد از مخلوط شدن شکر و تمشک، قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بر اثر جوشیدن مارمالاد سفت شود. در این فاصله ورقه های ژلاتین را با کمی آب جوش به روش بن ماری حل کنید و داخل مارمالاد بریزید تا یکی دو جوش بزند. سپس مارمالاد خنک شده و بدون آب را داخل شیشه های مورد نظر بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.

امیدوارم از خوردن مارمالاد تمشک کنار خانواده لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

نکات طلایی:
  • بهتر این است برای تهیه مارمالاد از شکر استفاده شود نه خاکه قند، شکر مارمالاد را شفاف و خوش رنگ می کند.
  • بهترین ظرف برای تهیه مارمالاد ظرف لعابی است.
  • برای جلوگیری از شکرک بستن مارمالاد بهتر است آن را زیاد هم نزنید و اگر نیاز به هم زدن بود از قاشق چوبی استفاده نمایید و به هیچ وجه شکر خشک شده دور قابلمه را جدا نکنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.