طرز تهیه مارمالاد زردآلو همراه با نکات طلایی

0

طرز تهیه مارمالاد زردآلو

مارمالاد زردآلو بسیار خوشمزه و ملس است. مارمالاد نوعی خوراکی خوشمزه است که از پختن میوه در شکر درست می‌شود و به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف شده یا در صنعت شیرینی پزی به کار می‌رود. برای تهیه مارمالاد، میوه را همراه با پوست در شربتی از شکر می پزند تا کاملا له شود و سپس همراه با نان تست مورد استفاده قرار می دهند یا در انواع کیک و شیرینی به کار می برند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مارمالاد زردآلو آشنا شوید.

طرز تهیه مارمالاد زردآلو

مواد لازم:

زردآلو: ۱ کیلو گرم

پودر ژلاتین: ۱ قاشق مرباخوری

شکر: ۱ قاشق سوپ خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه پای پنیر یخچالی

طرز تهیه بلوندی با شکلات فندقی

طرز تهیه استیک خاج شکلاتی

آبلیمو: ۱ قاشق سوپ خوری

گلاب: ۱ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه:

مارمالاد زردآلو

در ابتدا زرد آلو های رسیده و شیرین را پس از شستن از وسط نصف کنید و هسته آن را در بیاورید. سپس در دستگاه غذا ساز بریزید تا له شوند ولی آب نیندازند. زرد آلوهای له شده را در ظرفی ریخته و با شکر مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشند و غلیظ شوند. در این فاصله پودر ژلاتین و گلاب را به روش بن ماری روی بخار کتری حل کنید و وقتی مارمالاد قوام کافی را بدست آورد، آبلیمو را به آن اضافه کنید و از روی حرارت بردارید. سپس گلاب و ژلاتین حل شده را به مارمالاد اضافه کنید و خوب هم بزنید. پس از اینکه مارمالاد زرد آلو خنک شد آن را در ظرف یا شیشه مورد نظر بریزید و درب آن را محکم ببندید و در یخچال نگه دارید.

نکات طلایی:
  • بهتر این است برای تهیه مارمالاد از شکر استفاده شود نه خاکه قند، شکر مارمالاد را شفاف و خوش رنگ می کند.
  • بهترین ظرف برای تهیه مارمالاد ظرف لعابی است.
  • برای جلوگیری از شکرک بستن مارمالاد بهتر است آن را زیاد هم نزنید و اگر نیاز به هم زدن بود از قاشق چوبی استفاده نمایید و به هیچ وجه شکر خشک شده دور قابلمه را جدا نکنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.