طرز تهیه مارمالاد پرتقال همراه با نکات طلایی

0

طرز تهیه مارمالاد پرتقال

مارمالاد پرتقال، مارمالادی ترش و شیرین و سرشار از ویتامین که کاربردهای بسیار زیادی دارد و بسته به ذائقه در موارد مختلفی می توانید آن را میل کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مارمالاد پرتقال آشنا شوید.

طرز تهیه مارمالاد پرتقال

مواد لازم:

پرتقال ترش مزه: ۷ عدد

شکر: ۲ پیمانه

پوست پرتقال خلالی ریز خرد شده: دو عدد

پودر ژلاتین: ۲ و نیم قاشق مرباخوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه دسر خرمالو

طرز تهیه کرم وانیلی

طرز تهیه دسر کاپوچینو

آموزش تزیین ژله هندوانه ای

آبلیمو تازه: ۲ قاشق غذاخوری

آب سرد: ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا پوست ۲ عدد از پرتقال‌ها را به صورت خلالی خرد کنید. سپس پوست پرتقال خرد شده را به مدت ۱ ساعت درون آب سرد قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده پوست پرتقال خرد شده را درون آبکش بریزید. سپس پوست پرتقال را به همراه آب درون قابلمه‌ای مناسب بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد. سپس پوست پرتقال را دوباره درون آبکش بریزید و به مدت ۲ مرتبه دیگر نیز پوست پرتقال را به همین روش بجوشانید تا تلخی آن از بین برود.

سپس پوست پرتقال‌ها را بگیرید. سپس با کمک چاقو بین پره‌های پرتقال را ببرید و فیله‌های آن را جدا کنید و باقی مانده پرتقال‌ها را فشار دهید تا آب آن‌ها گرفته شود. سپس پرتقال‌ها را درون میکسر بریزید تا به صورت پوره در آیند. پوره پرتقال را درون قابلمه بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت شعله گاز قرار دهید تا مارمالاد به مدت نیم ساعت پخته شود و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه پوست پرتقال خلالی خرد شده را به پوره پرتقال اضافه کنید.

پودر ژلاتین را روی آب سرد بپاشید و بعد از اینکه پودر ژلاتین اسفنجی شکل شد آن را روی بخار آب قرار دهید تا حل شود و در مرحله آخر طرز تهیه مارمالاد پرتقال بعد از گذشت نیم ساعت از پخت مارمالاد آبلیمو را به آن اضافه کنید و بعد از اینکه مارمالاد یک جوش زد مایع ژلاتین را به آن بیفزایید و بعد از ۲ دقیقه حرارت شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا مارمالاد سرد شود. سپس آن را درون شیشه بریزید و شیشه مارمالاد را به مدت یک شب درون یخچال قرار دهید. توجه داشته باشید که بعد از گذشت یک شب مارمالاد پرتقال قابل استفاده است.

نکات طلایی:
  • برای پخت مارمالاد پرتقال بهتر است از قابلمه پیرکس یا لعابی استفاده کنید.
  • قابلمه‌ای که مارمالاد را درون آن می پزید بهتر است بزرگ باشد، زیرا مارمالاد در هنگام پختن کف می‌کند.
  • توجه داشته باشید که برای دستور تهیه مارمالاد پرتقال باید از پوره پرتقال استفاده کنید.
منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.