طرز تهیه مارکیز پیتزا

0

طرز تهیه مارکیز پیتزا

مارکیز پیتزا نام یکی از پیتزا فروشی های معروف در آمریکاست. مارکیز پیتزا غذایی خوشمزه و لذیذ می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مارکیز پیتزا در بخش آشپزی آشنا شوید.

طرز تهیه مارکیز پیتزا

مواد لازم:

خمیر طبق دستور نان پنیر و گوجه فرنگی: ۱ واحد

  پنیر تست: ۳ ورق

  پنیر گودا: ۴ ورق

  پنیر پیتزای رنده شده: ۲۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کافی موکا

طرز تهیه موس کیک

طرز تهیه موس کیک شکلاتی

  قارچ: ۲۰۰ گرم

 سس سالسا: ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

 فلفل دلمه ای: نصف یک عدد

  پیاز خلالی: ۲ عدد

  گوجه فرنگی، زیتون و فلفل دلمه ای: برای تزئین

  نمک و فلفل: به میزان دلخواه

طرز تهیه:

ابتدا فلفل دلمه ای را به شکل خلالی و قارچ را ورقه ای خرد می کنیم. قارچ و فلفل را با کمی روغن زیتون تفت می دهیم تا آب آنها کشیده شده و به آنها نمک و فلفل اضافه می کنیم تا طعم دار شوند. پیاز ها را جداگانه با کمی کره تفت داده تا سبک شوند. در این زمان که مواد پیاز و قارچ آماده می شود گلوله های ۲۰۰ گرمی از خمیر آماده کرده و پهن می کنیم. روی خمیر را کمی سس کچاپ یا سالسا زده و پنیر های تست را روی خمیر می گذاریم. مواد قارچ آماده شده را روی نان پهن می کنیم. ابتدا ورقه های پنیر گودا را روی آن چیده و سپس پنیر رنده شده را با کمی آویشن روی پیتزا می ریزیم. باید دقت کرد که پنیر تست را نمی توان حذف کرد چون مواد از نان جدا می شوند. روی پنیر ها را با گوجه فرنگی تزیین کرده و روی آن فلفل سیاه ساییده شده می پاشیم.

پیتزا را حدود ۲۵ تا ۳۵ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده است، می پزیم یا ۲۰ دقیقه بدون پنیر رنده شده، پخته و از فر خارج می کنیم، پنیر می ریزیم و دوباره ۱۵ دقیقه در فر قرار می دهیم. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.