طرز تهیه ماست با پودر موسیر

0

طرز تهیه ماست با پودر موسیر

یکی از پرخاصیت ترین مواد غذایی، ماست است که دارای خواص زیادی است و آن را می توان در خانه تهیه کرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماست با پودر موسیر آشنا شوید.

طرز تهیه ماست با پودر موسیر

مواد لازم:

موسیر خشک: نصف لیوان

ماست: نیم لیتر

نمک: ۱ قاشق چای خوری

فلفل: ۱ قاشق چای خوری

ظرف مناسب

طرز تهیه ماست موسیر:

شب قبل موسیرها را خیس کنید. سپس روز بعد قسمت های زائد موسیر را جدا کنید و تا جایی ک می توانید موسیرها را ریز کنید. حالا ماست را با موسیرها مخلوط کنید و نمک و فلفل را هم بریزید، سپس ماست را به مدت ۱ روز در یخچال بگذارید تا بماند. اگر می خواهید ماست موسیر شما سفت شود، ماست را به تنهایی قبل از مخلوط کردن با مواد فوق کیسه کنید.

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

دلیل آب انداختن ماست:

اگر ماستی که مایه زده شده و گرفته را قبل از سرد شدن کامل، قاشقی داخل آن کنیم و یا تکان دهیم ماست آب می اندازد، پس برای اینکه ماست آب نیاندازد باید چندین ساعت ترجیحا یک روز دریخچال بماند تا خودش را کامل بگیرد اما اگر به هر دلیلی ماست شما آب انداخت آن را دور نریزید و مصرف کنید.

نکات طلایی:
  • اگر ماستتان آب انداخت میتوانید با یک دستمال تمیز آب آن را بگیرید.
  • آب ماست، سرم شیر است و ارزش غذایی فراوانی داشته و سرشار از پروتئین های محلول و ویتامین های گروه B است.
دلیل ترش شدن ماست:
  • ترش شدن ماست، به علت دمای بالای شیر مایه زده شده، تازه نبودن مایه ماست، مقدار زیاد مایه ماست، زمان تخمیر طولانی، دمای گرمخانه گذاری بالا، کندی سرد شدن ماست پس از خروج از گرمخانه است.
دلیل شیرین شدن ماست:
  • شیرین شدن یا بی مزگی ماست به علت، کم تر بودن دمای شیر مایه زده شده از دمای بدن، تازه بودن مایه ماست، شیرین بودن مایه ماست، زمان گرمخانه گذاری کوتاه است.
اگر ماستتان شور شد:

بهترین راه حل این است که آنرا داخل یک کیسه ی پارچه ای تمیز بریزید، سر کیسه را گره بزنید و از یک جایی آویزان کنید و یک ظرف زیر آن قرار بدهید تا آب اضافی آن خارج شود.

امیدوارم لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.