طرز تهیه ماست بستنی میوه ای

0

طرز تهیه ماست بستنی میوه ای

ماست بستنی میوه ای دسری بسیار خوشمزه است. ماست بستنی میوه ای یک دسر معرکه امریکایی است. در تهیه این دسر از ماست، وانیل و میوه های تابستانی استفاده می شود. برای تهیه این بستنی بهتر است از ماست پرچرب استفاده کنید. ماست پرچرب کمک می کند که بستنی حالت خامه ای خود را حفظ کند. برای تهیه این مدل ماست بستنی کافی است شکر و نمک را به ماست پرچرب بیفزایید و آن را هم بزنید. به ازای هر لیتر ماست یک پیمانه شکر اضافه کنید. مخلوط را در فریزر با دمای زیر ۷ درجه قرار دهید تا کمی خودش را بگیرد. بستنی را از فریزر خارج کنید و با همزن به مدت ۱۰ دقیقه به طور مداوم هم بزنید. سپس بستنی را دوباره در فریزر قرار بدهید تا یخ بزند. بستنی را پس از ۴۵ دقیقه آماده کرده و طبق دستور العملی که برایتان قرار دادیم با میوه ها مخلوط کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماست بستنی میوه ای آشنا شوید.

طرز تهیه ماست بستنی میوه ای

مواد لازم:

اگر دوست داشتید ماست بستنی تان طعم دار باشد باید پیش از هم زدن مواد به آن آبلیمو یا آب پرتقال اضافه کنید. می توانید پیش از هم زدن مقداری برگ نعناع یا زنجبیل نیز به آن اضافه کنید. نعناع و زنجبیل عطر و بوی محشری به بستنی شما می دهد. مربا و عسل نیز از دیگر موادی هستند که می توانید به عنوان طعم دهنده استفاده کنید.

ماست وانیلی کم چرب: ۲ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

وانیل: ۱ قاشق چایخوری

آب لیمو تازه: ۱ قاشق غذاخوری

شکر: نصف پیمانه

میوه های تابستانی تازه همچون شاتوت، گیلاس هسته گرفته: ۲ پیمانه

طرز تهیه:

ماست، وانیل، آب لیمو، شکر و یک پیمانه از میوه های خرد شده را درون دستگاه مخلوط کن یا غذاساز ریخته و آن ها را به صورت پوره نرم و یک دست درآورید. بقیه میوه ها را به مخلوط اضافه کرده و تا زمانی که به قطعات ریز (خیلی ریز نشوند) تبدیل شوند آن ها را با هم مخلوط کنید. مخلوط را درون ۸ قالب بستنی یخی ریخته و مدت ۴ ساعت آن ها را درون فریزر قرار دهید. سپس  آن ها را خارج کرده و نوش جان کنید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.