طرز تهیه ماست یونانی

0

طرز تهیه ماست یونانی

ماست یونانی از تخمیر شیر گاو و یا بز تهیه می‌شود که حاوی ۹ درصد چربی شیر یا حتی بیشتر می‌باشد به همین دلیل این نوع ماست خامه ای، غلیظ و از ماست سنتی خوش مزه‌تر است، به این دلیل که فرآیند تخمیر برای تهیه ماست یونانی کمتر صورت گرفته و پروتئین و مواد معدنی بیشتری دارد. در نتیجه سالم‌تر و غنی‌تر می‌باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماست یونانی آشنا شوید.

طرز تهیه ماست یونانی

مواد لازم:

روش تهیه ماست یونانی نیز مانند طرز تهیه ماست معمولی است و فقط یک مرحله آب گیری اضافه‌تری دارد که موجب می‌شود بدون استفاده از ژلاتین، خامه و یا مواد دیگر، ماستی غلیظ و خامه‌ای درست شود. در تهیه ماست یونانی به شیوه صنعتی، به منظور غلظت دادن به ماست از پودر شیر یا خامه و همچنین پکتین استفاده می‌کنند.

شیر: ۲ لیتر

ماست معمولی: ۴ قاشق غذا خوری (مایه ماست)

پارچه تنظیف یا مخصوص تهیه پنیر

ظرف مناسب

طرز تهیه:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

ابتدا شیر را بر روی حرارت ملایم بجوشانید. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید تا خنک شود. دمای شیر نباید به اندازه‌ای باشد که دست را بسوزاند. در این مرحله مایه ماست را به شیر اضافه کنید. ماست را با قاشق روی شیر بزنید و به آرامی هم بزنید.

نکته طلایی:
  • زمانی که شیر به جوش می‌آید، اجازه دهید ۵ تا ۶ دقیقه بیشتر بجوشد این کار باعث می‌شود تا آب موجود در شیر تبخیر شود، در نتیجه ماست به دست آمده سفت‌تر می‌شود. اما اگر ماست معمولی می‌خواهید بعد از به جوش آمدن شیر ۲ دقیقه صبر کنید و سپس از روی شعله بردارید.

پس از اینکه مایه ماست را به شیر اضافه کردید، با استفاده از یک دستمال تمیز دهنه ظرف را بپوشانید و در ظرف را ببندید و روی ظرف را با پارچه کلفتی مانند پتو کامل بپوشانید و به مدت ۵ ساعت اجازه دهید تا ماست ببندد.ی

نکته طلایی:

توجه داشته باشید در تمام این مدت دمای ماست روی ۴۳ درجه باقی بماند، زیرا هرچه از این دما پایین‌تر بیاید مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ماست جامد شود.

زمانی که ماست آماده شد، آن را داخل پارچه تنظیف ریخته و به مدت تقریبا ۲ ساعت آویزان کنید. بعد از طی این مدت ماست غلیظ و خامه‌ای درست شده و می‌توانید آن را از پارچه خارج کرده و داخل ظرف بریزید، سپس به مدت چند ساعت در داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

نکته طلایی:

این ماست به نسبت ماست‌های معمولی به سه برابر شیر بیشتر نیاز دارد. در صورتی که در فرآیند تولید ماست از شیر کم چربی استفاده شود، ماستی با درصد چربی کمتر می‌توان تولید کرد که سرشار از انرژی بوده و از آن می‌توان به عنوان یک رژیم غذایی کم چربی استفاده کرد.

امیدوارم لذت برده باشید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.