آشپزیپیش غذا

طرز تهیه مافین ته چین

طرز تهیه مافین ته چین یا ته چین مرغ قالبی

ته چین مرغ قالبی یا مافین ته چین مرغ یکی از انواع پیش غذاهای مورد علاقه ما ایرانیان می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مافین ته چین آشنا شوید.

طرز تهیه مافین ته چین

مواد لازم:

برنج خیس خورده: ۲ پیمانه
سینه مرغ پخته: ۱/۲ عدد
زعفران: به مقدار لازم

تخم مرغ (زرده): ۲ عدد
ماست چکیده: ۳ قاشق غذا خوری
روغن مایع: به مقدار لازم
زرشک و کشمش: به مقدار لازم
نمک و فلفل و دارچین: به مقدار لازم
قالب مافین: ۶ عدد

طرز تهیه:

ابتدا قابلمه را آب کرده وسرگاز قراردهیم تا جوش آید. هنگام جوش آمدن آب ،برنج خیس شده درون قابلمه ریخته ومیگذاریم تا برنج به عمل بیاد. هنگامی که برنج به عمل آمد آنرا آبکش میکنیم. دراین مرحله مرغ را ریش ریش می کنیم. سپس در یک ظرف بزرگ برنج آبکش شده با نمک وفلفل مخلوط میکنیم. سپس زعفرانمان را دم میکنیم. پس از دم کشیدن زعفران آن را به برنج اضافه میکنیم. ماست چکیده را به مخلوط برنج وزعفران اضافه میکنیم وهم میزنیم. زرده تخم مرغ را به مخلوط برنج اضافه میکنیم وهم میزنیم. نمک مخلوط برنج را تنظیم میکنیم. سپس کف قالب های مافین را روغن کشی میکنیم. فر را روی دما ۱۷۰ روشن می کنیم سپس میگذاریم گرم شود.
حالا یک لایه از مخلوط برنج میریزیم فشرده اش می نیم باپشت قاشق وسپس کمی مرغ ریش شده میریزیم وزرشک وکشمش روی مرغ هاوبعد لایه بعدی مخلوط برنج اضافه میکنیم وفشرده میکنیم وبا کاغذآلومینیوم روی سرش میپوشانیم وچندسوراخ روی کاغذ آلومینیوم میزنیم. بقیه را مثل مرحله قبل تکرار میکنیم در فراز قبل گرم شده به مدت۹۰ دقیقه در طبقه وسط فر قرار میدهیم. بعد از ۱.۵ساعت به سراغ ته چین میرویم و چک میکنیم اگر کاملا پخته بود وطلایی شده فر را خاموش میکنیم. صبرمیکنیم از حرارت بیفتد قالب ویکی یکی ته چین ها را درمی آوریم در ظرف سرو میچینیم. نوش جان.
نکته طلایی:
  • هر پیمانه برنج به ازای 3 نفر میباشد.
0/5 (0 نظر)

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا