طرز تهیه مافین توت فرنگی

0

طرز تهیه مافین توت فرنگی

مافین توت فرنگی پیش غذایی بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مافین توت فرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه مافین توت فرنگی

مواد لازم:

آرد: ۳۷۰ گرم

شکر: ۱۷۵ گرم

وانیل: ۱/۸ قاشق چای خوری یا رنده پوست پرتقال: ۲ قاشق چای خوری

بکینگ پودر: ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری

تخم مرغ: ۲ عدد

کره ذوب شده: ۸۵ گرم

شیر: ۲۵۰ میلی لیتر یا ۱ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه بورانی کدو حلوایی

طرز تهیه آش عباسعلی

طرز تهیه آش ترخینه

طرز تهیه خورش ترشی گورما

آرد ذرت: ۳۰ گرم

توت فرنگی: ۲۰۰ گرم

شکر: ۱۰۰ گرم

آرد ذرت: ۱ قاشق سوپ خوری

آب سرد: ۱ قاشق سوپ خوری

مواد میانی مافین توت فرنگی:

پنیر خامه ای: ۱۵۰گرم

پودر قند: ۱۰۰ گرم

توت فرنگی خردشده: ۱۵۰گرم

طرز تهیه:

ابتدا پوره توت فرنگی را به این شکل را آماده کنید، توت فرنگی ها را شسته و دم آنها را بگیرید و در مخلوط کن بریزید ، شکر را افزوده و دستگاه را روشن کنید تا توت فرنگی ها پوره شود. سپس آن را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا ته نگیرد. در ادامه آرد ذرت را در آب سرد حل کرده و به آن اضافه کنید تا سس غلیظ شود. بعد از این که پوره غلیظ شد آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا خنک شود. در این فاصله مواد مافین را آماده کنید، برای این کار ابتدا کره را در تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود سپس آن را برداشته و اجازه دهید خنک شود. سپس با تخم مرغ و شیر مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا یکدست شود. در مرحله بعد آرد الک شده ، شکر ، وانیل و پوست رنده شده پرتقال را در کاسه ای بریزید و مخلوط کنید.
سپس مخلوط تخم مرغ و نیمی از پوره توت فرنگی را افزوده و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. داخل قالب های مافین را با کپسول های کاغذی پوشانده و یک دوم از حجم آن ها را با مایه کیک پر کنید. در مرحله بعد توت فرنگی خرد شده، پنیر خامه ای و پودر قند را با هم مخلوط کرده و داخل قالب ها و روی مایه کیک بریزید. سپس باقی مانده مایه کیک را روی آن ها بریزید . مافین ها را برای ۲۵ دقیقه در فری که با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم شده بپزید. مافین ها را با باقی مانده پوره توت فرنگی تزیین کرده و میل نمایید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.