طرز تهیه مافین ذرت به دو روش

0

طرز تهیه مافین ذرت

مافین ذرت یکی از پیش غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذ و مقوی می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مافین ذرت آشنا شوید.

طرز تهیه مافین ذرت

مواد لازم مافین ذرت بدون گوشت:

آرد سفید: ۲ و نیم پیمانه

آرد ذرت: نصف پیمانه

بیکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری

شیر: ۱ پیمانه

کره نرم شده در دمای محیط : ۱۲۵ گرم

تخم مرغ زده شده: ۲ عدد

ذرت پخته یا کنسرو: ۱۳۰ گرم

پیازچه خرد شده: ۲ عدد

پنیر پیتزا رنده شده: نصف پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه بورانی کدو حلوایی

طرز تهیه آش عباسعلی

طرز تهیه آش ترخینه

طرز تهیه خورش ترشی گورما

نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا فر را با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. بعد داخل کاسه ای گود آرد سفید را با آرد ذرت و بیکینگ پودر مخلوط کنید و یکی دوبار الک کنید. سپس بقیه مواد را در ظرف دیگری با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. وسط آردهای الک شده را گود کنید و بعد مخلوط بدست آمده را ذرت را در وسط آن قرار دهید و با قاشق چوبی هم بزنید تا مواد یکدست شوند. سپس داخل قالب های مافین را با کره چرب کنید و از مایه فوق به اندازه یکی دو تا قاشق در قالب ها بریزید. قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه قرار دهید و در ۵ دقیقه آخر پخت ،شعله بالا فر را روشن کنید تا مافین ها خوشرنگ تر شوند.

مواد لازم مافین ذرت و مرغ:

مرغ پخته و خُرد شده: ۱۰۰ گرم
کره: ۴۰ گرم
آرد (۱ پیمانه): ۱۵۰ گرم
بیکینگ پودر: ۱ قاشق مرباخوری
تخم مرغ: ۱ عدد
شیر: ۱/۲ پیمانه
ذرت پخته یا کنسرو: ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه:

آرد+بیکینگ پودر را مخلوط و سه بار الک کنید. در ظرف دیگری شیر+کره نرم+تخم مرغ را مخلوط کنید. سپس مرغ خُرد شده + ذرت را هم به مواد شیر اضافه و مخلوط کرده و بعد مخلوط آرد را به تدریج افزوده و مخلوط کنید. در قالب کاپ کیک کپسول کاغذی قرار دهید و کمی کپسولها رو چرب کنید و مواد را بین قالبها تقسیم کنید. به مواد بالا میتونید فلفل دلمه خرد شده ، قارچ تفت داده شده، آویشن و پودر سیر اضافه کنید. قالب را برای ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که خلال دندان تمیز از مافینها در بیاید در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. اگر بعد از اتمام پخت لازم بود کمی گریل فر را روشن کنید تا روی مافینها طلایی شود.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.