طرز تهیه مافین مخصوص پاییزی

0

طرز تهیه مافین مخصوص پاییزی

مافین مخصوص پاییز پیش غذایی بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مافین مخصوص پاییزی آشنا شوید.

طرز تهیه مافین مخصوص پاییزی

مواد لازم:

کره: ۱/۲ پیمانه

شکر: ۱ پیمانه

وانیل: ۱ قاشق چای خوری

تخم مرغ: ۱ عدد

آب پرتقال تازه: ۱ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه بورانی کدو حلوایی

طرز تهیه آش عباسعلی

طرز تهیه آش ترخینه

طرز تهیه خورش ترشی گورما

رنده پوست پرتقال: ۱ قاشق غذاخوری سر پر

خامه: ۱/۴ پیمانه

آرد سفید: ۲ پیمانه

بکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری

چیپس شکلات تلخ یا شیرین: به اندازه لازم

قالب مافین: تعدادی

طرز تهیه:

کره و شکر را در ظرفی با همزن به مدت ۸ دقیقه مخلوط کنید تا حالت کرم رنگی ایجاد شود. سپس ۱ قاشق چای خوری هم وانیل بهش اضافه کنید. سپس ۱ عدد تخم مرغ را اضافه می کنیم و ۵ دقیقه با همزن مخلوط می کنیم تا مایه مافین ما کش دار شود. سپس ۱/۴ پیمانه آب پرتقال تازه به این مایه اضافه کنید. اگر مواد گوشتی داخل پرتقال داخل مایه ما ریخت ایرادی ندارد تازه خیلی بهتر هم هست که حضور پرتقالمان پر رنگ تر باشد. سپس ۱ قاشق غذاخوری سر پر پوست پرتقال اضافه می کنیم. سپس ۱/۴ پیمانه خامه به مایه اضافه می کنیم و مجددا با مخلوط کن هم می زنیم تا مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. سپس ۲ پیمانه آرد سفید به همراه ۱ قاشق چای خوری بکینگ پودر داخل مایه کیک الک می کنیم. سپس با کمک لیسک خوب هم می زنیم تا مواد به خوبی مخلوط شوند. در مرحله آخر چیپس شکلات را به مایه اضافه می کنیم. می توانید بر اساس ذائقه خودتون چیپس شکلات تلخ یا شیرین به مواد اضافه کنید.

در آخر قالب های مافین را آماده می کنیم و داخلشون کپسول می زاریم و ۲/۳ از داخل قالب ها  را با مافین پر می کنیم. قالبمون را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر می گذاریم البته در فری که از قبل با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم. وقتی مافین ها را داخل قالب ها ریختم چند تا پر از پرتقال ها جدا کرده بودیم که روی هر کداماز مافین ها ۱ پر گذاشتیم که مافین ها را خیلی خوشمزه تر می کند. امیدوارم از سرو مافین پاییزی لذت کافی را برده باشید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.