آشپزخانهدسر

طرز تهیه ماقوت بستنی زعفرانی

طرز تهیه ماقوت بستنی زعفرانی

ماقوت یک دسر مشابه ژله است که با پودر نشاسته ذرت و ژلاتین سفت می شود. ماقوت یک دسر قدیمی و پرطرفدار است. در این دستور، طرز تهیه ماقوت بستنی بیان شده است که در آن از بستنی و خامه و شیر استفاده شده است. این دسر بسیار خوشمزه است و با وجود زعفران مقوی است. این دسر را می توان با خامه فرم گرفته یا پودر پسته تزیین نمود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماقوت بستنی زعفرانی آشنا شوید.

طرز تهیه ماقوت بستنی زعفرانی

مواد لازم:

شیر: ۳ لیوان

نشاسته ذرت: ۳ قاشق سر پر

ژلاتین: ۳ قاشق پر

گلاب: ۳/۴ لیوان

شکر: ۳/۴ لیوان

زعفران: مقداری

وانیل: به دلخواه

بستنی: ۱۵۰ گرم

خامه: ۳ قاشق غذا خوری

روش تهیه ماقوت بستنی زعفرانی:

مرحله اول

برای تهیه ماقوت خوشمزه و مخصوص با طعم بستنی در ابتدای کار، ژلاتین را با مقداری آب سرد مخلوط می کنیم و روی حرارت کتری بن ماری می کنیم تا حل شود. آن را کنار می گذاریم. داخل یک ظرف خامه و بستنی را با هم مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

سپس روی بخار کتری یا سماور قرار می دهیم تا به روش بن ماری کاملا رقیق و آبکی شود. در یک ظرف جدا گانه، کمی شیر و نشاسته را با هم مخلوط می کنیم. و خوب بهم می زنیم تا نشاسته حل شود و یکدست شود.

طرز تهیه بلالیت بوشهر

مرحله سوم

سپس مابقی شیر و شکر را به آن اضافه می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم. وقتی شکر کامل حل شد، گلاب و ژلاتین حل شده و بستنی و خامه رقیق شده را به آن اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم.

مرحله آخر

انقدر هم می زنیم تا مواد کمی غلیظ شود. سپس مقداری زعفران را اضافه کرده تا به رنگ دلخواه برسد. غلظت آن کمی کمتر از فرنی شد آن را خاموش کرده و در ظرف مورد نظر می ریزیم و چند ساعت درون یخچال می گذاریم تا خودش را بگیرد.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا