طرز تهیه ماقوت خانگی به سبک مجلسی

0 57

طرز تهیه ماقوت

ماقوت از انواع دسرهای خوشمزه و خوش طعم است که می توانید این دسر خوشمزه را در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید, در ادامه این مطلب طرز تهیه ماقوت را به صورت مرحله به مرحله به شما عزیزان آموزش می دهیم. در روش تهیه ماقوت از مخلوط آب و نشاسته و شکر یا نبات استفاده می شود. روش تهیه این دسر خوشمزه بسیار آسان و راحت است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماقوت آشنا شوید.

طرز تهیه ماقوت

مواد لازم:

نشاسته: ۱ پیمانه

شکر: ۱ و ۱/۲ پیمانه

آب: ۴ و ۱/۲ پیمانه

خلال بادام: ۱/۴ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کمپوت موز به سه روش

طرز تهیه کمپوت انجیر

زعفران: ۱/۴ قاشق چای خوری

گلاب: ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا نشاسته ر ا خیس می کنیم و می گذاریم خوب باز شود و بعد با آب می گذاریم تا پخته شود و در مدتی که پخته می شود به شکل مداوم بهم می زنیم تا نشاسته گلوله گلوله نشود. بعد که بوی خامی نشاسته از بین رفت، شکر و زعفران را اضافه کرده و مجددا بهم می زنیم. در اینجا حرارت گاز را ملایم کرده و بعد گلاب و خلال بادام را اضافه می کنیم و باز کمی بهم می زنیم. وقتی گلاب خوب به خورد ماقوت رفت و ماقوت یک دست شد و غلیظ گردید، آن را از روی گاز بر می داریم و در ظرف دلخواه می کشیم و روی آن را با پودر پسته تزیین می کنیم.

این دسر بسیار مقوی و خوشمزه می باشد و می توانید داخل سفره های رنگارنگتان  دسر ماقوت خوشمزه را قرار دهید. می توانید به جای زعفران از ۲ قطره رنگ مجاز خوراکی، هر رنگ که مایلید استفاده کنید و ماقوت را به رنگ های مختلف داشته باشید.

نکات طلایی:
  • غلظت ماقوت ها زمانی که جوش آمد نباید خیلی سفت و یا شل شود باید غلطتی کمتر از ماست داشته باشد.
  • اگر دیدید خیلی سفت شد می توانید مقداری آب یا شیر به آن ضافه کنید.
  • میتوانید ماقوت را در سه رنگ با استفاده از رنگ های مجاز خوراکی استفاده کنید.
( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.