طرز تهیه مربای آلوئه ورا

0

طرز تهیه مربای آلوئه ورا

مربای آلوئه ورا بسیار خوشمزه و ملس می باشد و بسیار پر خاصیت است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای آلوئه ورا آشنا شوید.

طرز تهیه مربای آلوئه ورا

مواد لازم:

آلوئه ورای پوست گرفته شده: ۱ کیلو گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوای سه آرد

طرز تهیه حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوای تیره

شکر: ۱ کیلو گرم

آب: ۷۰۰ گرم

آبلیموی تازه: ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

آلوئه ورا را پوست بگیرید و ژل های وسط آن را بیرون بیاورید و به صورت حبه ای خرد کنید. آلوئه ورای خرد شده را به مدت ۲ ساعت داخل فریزر بگذارید. بعد از اینکه آلوورا را از داخل فریزر بیرون آوردید آنها را درون ظرف ریخته و ۲۰۰ گرم از شکر را روی آنها بریزید. سپس اجازه دهید ترکیب شکر و آلوورا به مدت ۳ ساعت در دمای محیط قرار بگیرد. ترکیب شکر و آلوورا را روی حرارت بالا قرار دهید تا جوش بیاید. بعد از اینکه به جوش آمد به مدت ۴۰ دقیقه و البته با در بسته اجازه دهید با حرارت ملایم به مدت ۴۰ دقیقه دیگر بجوشد.
۸۰۰ گرم باقی مانده از شکر را در این مرحله داخل ظرف ریخته و ۷۰۰ گرم آب را هم اضافه کنید. با قاشق چوبی مرتب هم بزنید تا شکر کاملا در آب حل شود. سپس ترکیب آب و شکر را روی حرارت بگذارید تا زمانی که به نقطه جوش برسد. هنگام جوشیدن کف شکر سطح آب می آید که باید آنها را با ۱ قاشق بردارید. حرارت گاز را ملایم کنید و اجازه دهید به مدت یک ساعت همین طور بجوشد. وقتی که ترکیب کمی غلیظ شد آلوورا و شکری را که قبلا پخته اید روی شربت بریزید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشد، آبلیمو را هم اضافه کنید. مربای شما آماده است فقط اجازه دهید که کاملا خنک شود. امیدوارم از خوردن مربای آلوئه ورا لذت کافی را برده باشید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.