آشپزیمربا

طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

مربای بالنگ جزو مرباهای خوشمزه و لذیذ می باشد که بسیار پر خاصیت است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه و ملس آشنا شوید.

طرز تهیه مربای بالنگ

مواد لازم:

بالنگ: 2 عدد

شکر: هم وزن بالنگ

گلاب: 1/4 لیوان

زعفران: دم کرده به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا بالنگ ها را بشویید و پوست بگیرید و اگر مقدار کمی از پوست روی آنها باقی بماند در عطر بیشتر مربا تاثیر گذار است. سپس بالنگ ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و قسمت مغزش را در بیاورید. آب یکی از بالنگ ها را بگیرید و صاف کنید. بخش داخلی بالنگ که شبیه پنبه و سفید است را برای مربا جدا کنید و به تکه هایی به طول 1 در 2 سانتی متر برش بزنید. سپس بالنگ ها را در آب به مدت 12 ساعت خیس کنید. سپس شکر را با دو لیوان آب بجوشانید تا قوام بیاید و کنار بگذارید. بالنگ ها بعد از 12 ساعت مقداری آب جذب می کنند که با فشار باید این آب را از آنها بکشید. سپس در ظرفی آب بریزید و بالنگ ها را در آن  به مدت 10 دقیقه بجوشانید و آبکش کنید.

طرز تهیه مربای بهار نارنج

دوباره این کار را تکرار کنید و بالنگ ها را مجددا به مدت 10 دقیقه دیگر بجوشانید. با این عمل تلخی مربا گرفته می شود و هر چه میزان آب داخل ظرف بیشتر باشد میزان از بین بردن تلخی بالنگ ها بیشتر است. بعد از اینکه دوبار بالنگ ها را جوشاندید آن را از صافی رد کنید و چند بار آب سرد رویشان بریزید و با فشار دست آبش را بکشید و در شهد آماده شده شکر بریزید. آب بالنگی که گرفتید و صاف کردید را به جای آبلیمو در آنها بریزید تا از شکرک زدن مربا جلوگیری کند. در نهایت ظرف را روی حرارت قرار دهید تا بالنگ ها بپزند و شکر کاملا به خورد بالنگ ها برود و در آخر کمی از شهد برایش باقی بماند. زعفران و گلاب را هم اضافه کنید و بعد از 2 الی 3 جوش ظرف از روی حرارت بردارید.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

دکمه بازگشت به بالا