طرز تهیه مربای زنجبیل همراه با نکات طلایی

0

طرز تهیه مربای زنجبیل

مربای زنجبیل بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای زنجبیل آشنا شوید.

طرز تهیه مربای زنجبیل

مواد لازم:

زنجبیل: ۱ کیلو گرم

شکر: ۱ و نیم کیلو گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه حلوا زعفرانی

زعفران دم کرده: ۱ قاشق سوپ خوری

آبلیمو: ۱ قاشق سوپ خوری

آب: ۴ لیوان

طرز تهیه:

برای تهیه مربای زنجبیل، ابتدا زنجبیل‌ها را پوست گرفته، بشویید و به هر شکلی که دوست دارید خرد کنید، ترجیحا مثل خلال پوست پرتقال خرد کنید. وقتی زنجبیل‌ها را خرد می کنید یک ظرف آب سرد کنار دستتان داشته باشید و برش‌های زنجبیل را به محض خرد کردن داخل آن بریزید تا رنگ آن تغيير نكند. برای گرفتن تندی زنجبیل، زنجبیل‌ها را ۳ مرتبه  هر بار ۳۰ دقیقه جوشانده و آبکش کنید. در این فاصله، شکر و آب را مخلوط کرده و بجوشانید تا به غلظت برسد و شربت مربای شما آماده شود. سپس زنجبیل‌ها را آبکش کرده و داخل شربت آماده‌ شده بریزید و اجازه دهید روی حرارت ملایم ۱۰ دقیقه بجوشد تا قوام آمده و غلیظ شود. در نهایت زعفران و آبلیمو را اضافه کرده و از روی حرارت بردارید. وقتی مربای زنجبیل خنک شد، آن را داخل ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

نکات طلایی:
  • سعی کنید زنجبیل سفت بوده و سطحی صاف داشته باشد و کپک نزده باشد.
  • بهتر است آبی که از جوشاندن مرحله اول زنجبیل بدست می آید را نگه داشته و دور نریزیم. این آب برای طعم دادن به گوشت و مرغ و سبزیجات گزینه عالی می‌باشد.
  • می توانید آب حاصل از جوشاندن زنجبیل‌ها را با شکر بجوشانید و به شکل شربت غلیظ نگهدارید تا به وقت نیاز با آن یک نوشیدنی مطبوع داشته باشید که برای سرماخوردگی و دردهای عضلانی و مفصلی بسیار مناسب و مفید است.
  • در صورتی که مایل باشید مربا کمی تندتر باشد زنجبیل‌ها را یک یا دو بار بجوشانید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.