آشپزیمربا

طرز تهیه مربای پرتقال درسته

طرز تهیه مربای پرتقال درسته

مربای پرتقال درسته بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای پرتقال درسته آشنا شوید.

طرز تهیه مربای پرتقال درسته

مواد لازم:

آب: 5 پیمانه

پرتقال درشت: 6 عدد

شکر: 2/5 کیلو

آب پرتقال: 1 پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا از پرتقال های پوست کلفت و درشت استفاده کنید. پوست پرتقال را با رنده یا اسکاچ کمی می سائیم تا پوست صاف و باز شود. وقتی خشک شد یک دایره با قطر دو سانت از ته پرتقال نسبتا عمیق برش داده و در می آوریم. با نوک کارد یا قاشق بلند هسته های پرتقال را خارج می کنیم. پرتقال را می شوئیم و در ظرفی می ریزیم و مقداری آب روی آن ریخته و می جوشانیم. حدود 5 دقیقه بعد پرتقال ها را در صافی می ریزیم. دو تا سه بار دیگر نیز پرتقال ها را به همین طریق می جوشانیم تا پوست پرتقال ها کاملاً نرم بشود. سپس در ظرف دیگری آب سرد بریزید و پرتقال ها را در آن قرار دهید. پرتقال ها باید یک روز در آب سرد بمانند. در این مدت چندین بار آب پرتقال ها را عوض می کنیم.

طرز تهیه مربای گردو

هر دفعه پرتقال را در دست کمی فشار می دهیم تا آب داخل پرتقال خارج شود. آب داخل پرتقال را می چشیم، هر وقت تلخ نبود پرتقال برای تهیه مربا آماده است. آب و شکر را مخلوط نموده روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. سپس پرتقال ها را درشربت می اندازیم تا با حرارت ملایم بجوشند و شربت آن کاملاً قوام آید. سپس آب پرتقال را اضافه می کنیم تا شربتمان مزه بهتری داشته باشد. باز هم می گذاریم پرتقال چند جوش بزند و شربت غلیظ شود. توجه داشته باشید وقتی پرتقال ها در حال جوشیدن است گاهی با پشت قاشق، پرتقال ها را کمی قشار می دهیم تا شربت رقیق داخل آن خارج شود.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا