آشپزخانهمربا

طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

مربای پوست هندوانه بسیار خوشمزه و ملس می باشد و شما می توانید آن را با آهک یا بدون آهک درست کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای پوست هندوانه آشنا شوید.

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

مواد لازم مربای پوست هندوانه با آهک:

پوست سفید هندوانه: 0.5 کیلوگرم

شکر: 750 گرم

آبلیمو: نصف استکان

هل درسته: 2 عدد

ظرف مناسب

طرز تهیه:

پوست سفید هندوانه را از پوست سبز آن جدا کنید و پوست سفید را به هر شکلی که خواستید مثل خلالی یا حبه ای برش بزنید و یا می توانید قالب طرح دلخواه بزنید و مثلا شکل گل در آورید. سپس پوست برش زده را با کمی آب بجوشانید و پس از چند جوش، آب آن را دور بریزید. مجددا کمی آب که روی پوست را بگیرد و نصف استکان آبلیمو را اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 4 تا 5 ساعت بماند. در آخر شکر و هل را اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا مربا قوام آید.

مواد لازم مربای پوست هندوانه بدون آهک:

آب پوست سفید هندوانه: 3 لیوان

شکر: 5 لیوان

اسانس آناناس: 10 الی 14 قطره

طرز تهیه:

قسمت سبز رنگ پوست هندوانه جدا کنید. بخش قرمز رنگ داخل هندوانه را هم بگیرید، طوری که فقط سفیدی آن باقی بماند. پوست سفید را خرد کرده یا قالب بزنید و داخل ظرفی برای پخت بریزید. سپس با کمی آب روی حرارت بگذارید تا پخته شود. وقتی که نیم پخت شد، شکر را اضافه کنید. سپس بگذارید قوام بیاید. وقتی قوام آمد زیر آن را خاموش کنید و اسانس آناناس را اضافه کنید.

طرز تهیه مربای گل محمدی

قوام مربا به دو صورت بیان می شود هر یک جواب داد به معنای آماده بودن مربا است:

روش اول: وقتی با قاشق چند قطره از شیره مربا را از بالا به پایین ریختید قطرات از قاشق آویزان شود و با اندکی تاخیر فرو افتد.

روش دوم: یک بشقاب سرد و خشک را انتخاب کنید، یک قطره از شیره مربا را اگر روی این ظرف بریزید در گوشه ای به شکل قطره یا گنبدی شکل جمع می شود و بنابراین مربای آماده روی ظرف سرد پخش نمی شود.

طول عمر این مربا زیاد است و زود فاسد و خراب نمی شود. شاید بسیاری از افراد مربای پوست هندوانه را نشنیده و یا نخورده باشند. تهیه این مربای زیبا و خوشمزه در فصل گرما که هندوانه به وفور یافت می شود، خالی از لطف نیست. نوش جان.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا