طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

0 50

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

مربای پوست هندوانه بسیار خوشمزه و ملس می باشد و شما می توانید آن را با آهک یا بدون آهک درست کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای پوست هندوانه آشنا شوید.

طرز تهیه مربای پوست هندوانه

مواد لازم مربای پوست هندوانه با آهک:

پوست سفید هندوانه: ۰٫۵ کیلوگرم

شکر: ۷۵۰ گرم

آبلیمو: نصف استکان

هل درسته: ۲ عدد

طرز تهیه:

پوست سفید هندوانه را از پوست سبز آن جدا کنید و پوست سفید را به هر شکلی که خواستید مثل خلالی یا حبه ای برش بزنید و یا می توانید قالب طرح دلخواه بزنید و مثلا شکل گل در آورید. پوست برش زده را با کمی آب بجوشانید و پس از چند جوش، آب آن را دور بریزید. مجددا کمی آب که روی پوست را بگیرد و نصف استکان آبلیمو را اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۴ تا ۵ ساعت بماند. پس از طی زمان گفته شده، به ترکیب بالا شکر و هل اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا مربا قوام آید.

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوسیس لقمه

طرز تهیه سوسیس پیچ

طرز تهیه خوراک بادمجان

طرز تهیه پولنتای کدو سبز

مواد لازم مربای پوست هندوانه بدون آهک:

آب پوست سفید هندوانه: ۳ لیوان

شکر: ۵ لیوان

اسانس آناناس: ۱۰ الی ۱۴ قطره

طرز تهیه:

قسمت سبز رنگ پوست هندوانه جدا کنید. بخش قرمز رنگ داخل هندوانه را هم بگیرید، طوری که فقط سفیدی آن باقی بماند. پوست سفید را خرد کرده یا قالب بزنید و داخل ظرفی برای پخت بریزید. با کمی آب روی حرارت بگذارید تا پخته شود. وقتی که نیم پخت شد، شکر را اضافه کنید. سپس بگذارید قوام بیاید. وقتی قوام آمد زیر آن را خاموش کرده و اسانس آناناس را اضافه کنید.

قوام مربا به دو صورت بیان می شود هر یک جواب داد به معنای آماده بودن مربا است:

روش اول: وقتی با قاشق چند قطره از شیره مربا را از بالا به پایین ریختید قطرات از قاشق آویزان شود و با اندکی تاخیر فرو افتد.

روش دوم: یک بشقاب سرد و خشک را انتخاب کنید، یک قطره از شیره مربا را اگر روی این ظرف بریزید در گوشه ای به شکل قطره یا گنبدی شکل جمع می شود و بنابراین مربای آماده روی ظرف سرد پخش نمی شود.

پس از آماده شدن مربا، اجازه دهید که سرد شود سپس در شیشه های در دار ریخته و در یخچال نگهداری کنید. طول عمر این مربا زیاد است و زود فاسد و خراب نمی شود. شاید بسیاری از افراد مربای پوست هندوانه را نشنیده و یا نخورده باشند. تهیه و نوش جان این مربای زیبا و خوشمزه در فصل گرما که هندوانه به وفور یافت می شود، خالی از لطف نیست.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.