آشپزیمربا

طرز تهیه مربای پوست پسته به دو روش

طرز تهیه مربای پوست پسته

مربای پوست پسته بسیار خوشمزه و ملس می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای پوست پسته آشنا شوید.

طرز تهیه مربای پوست پسته

مواد لازم مربای پوست پسته با پسته تازه:

پوست پسته تازه: 1 کیلو گرم

شکر: 1 کیلو گرم

هل یا وانیل: به اندازه کافی

آبلیمو: نصف استکان

گلاب (سلیقه ای): 1 فنجان

خلال پسته: 1 فنجان

ظرف مناسب

طرز تهیه:

مربای پوست پسته

ابتدا تلخی پوست پسته را بگیرید. برای این کار باید پوست پسته را پس از شستن، 4 بار در آب جوش بریزید و هر بار به مدت 20 دقیقه بجوشانید تا رنگ آب شفاف شود. در مرحله آخر آن را بعد از آبکش کردن در آب سرد می گذاریم تا به مدت 1 ساعت در آب سرد بماند. شکر را با 3 لیوان آب مخلوط می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم تا شکر در آب حل شود. سپس گلاب را اضافه کنید تا شهد شکر کمی غلیظ شود. سپس از رو ی حرارت بر می داریم تا خنک شود. پسته ها را هم بعد از یک ساعت از صافی رد می کنیم و داخل شهد سرد شده می ریزیم. مجددا  شهد و پسته مخلوط شده را 3 ساعت روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا مربای پوست پسته جا بیفتد. در مرحله آخر خلال پسته و آبلیمو را هم اضافه می کنیم و بعد از 3 جوش ظرف را از روی حرارت بر می داریم تا مربا خنک شود. بعد در ظرف یا شیشه های تمیز و خشک می ریزیم.

طرز تهیه مربای کیوی

مواد لازم مربای پوست پسته با پسته خشک:

پوست خشک پسته: نیم کیلو گرم

شکر: 1 کیلو گرم

هل یا وانیل: 1 قاشق چای خوری

آبلیمو: نصف استکان

آب: 4 لیوان

خلال پسته: 150 گرم

ظرف مناسب

طرز تهیه:

ابتدا پوست پسته خام را جدا کرده و بشویید. سپس آن ها را ۲ بار بجوشانید. سپس در آب سرد به مدت ۵ ساعت قرار دهید و طی این مدت چند مرتبه آب آن را تعویض کنید. همانند روش اول، شکر و آب را در قابلمه می ریزیم وقتی به جوش آمد در حین جوشیدن پوست پسته را می ریزیم تا چند جوش بخورد و شکر کاملا قوام بیاید. در مرحله آخر آبلیمو، گلاب، خلال پسته و وانیل را اضافه نموده و با قاشق چوبی یکی دوبار به هم می‌زنیم و زیر آن را خاموش می‌کنیم تا خنک شود. نوش جان.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا