طرز تهیه مربای گردو

0

طرز تهیه مربای گردو

مربای گردو بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد و بسیار پر طرفدار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مربای گردو آشنا شوید.

طرز تهیه مربای گردو

مواد لازم:

شکر: ۱ و نیم کیلو گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه حلوا زعفرانی

گردو: ۱ کیلو گرم

هل کوبیده: ۱ قاشق سوپ خوری

آب: ۸ پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا گردوها را پوست می کنیم و با سوزن کلفت (لحاف دوزی) چهار طرف آن را سوراخ می کنیم، به طوری که سوزن از یک طرف گردو فرو رفته و از طرف دیگر خارج شود. سپس گردوها را در آب معمولی ریخته به مدت ۱۰ روز در جایی قرار می دهیم و هر روز آب آن را عوض می کنیم تا تلخی و سیاهی گردو خارج شود. پس از ۱۰ روز گردوها را در آب آهک می ریزیم و بعد از ۱۲ ساعت از آب آهک درمی آوریم و سپس دو الی سه بار شسته و به مدت ۲۴ ساعت در آب سرد خیس می کنیم و چهار بار آب آن را عوض می کنیم. در نیم کیلو شکر دو پیمانه آب میریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا قوام بیابد.

سپس گردوها را در آن ریخته پس از چند بار قل زدن به آن هل اضافه می کنیم. بعد از ۵ دقیقه ظرف را از روی حرارت برداشته و مربا را بعد از اینکه سرد شد در ظرف شیشه ای دردار می ریزیم. این مربا بسیار تیره است، برای همین مابقی شکر را با شش پیمانه آب مخلوط کرده روی حرارت قرار میدهیم تا قوام بیاید. مایع بدست آمده شربت سفیدی است که باید آن را جداگانه آماده داشته باشید تا هرگاه خواستید این مربا را سرو کنید، مقداری از آن را در کاسه بریزید و چند دانه از گردوی مربا شده را داخل آن بگذارید تا مقداری از تیرگی آن بکاهد. امیدوارم از خوردن مربای گردو لذت کافی را برده باشید و مجددا این مربای خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کنید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.