طرز تهیه مسقطی زرشک

0

طرز تهیه مسقطی زرشک

مسقطی زرشک یکی از دسرهای خوشمزه و لذیذ و پر طرفدار می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مسقطی زرشک آشنا شوید.

طرز تهیه مسقطی زرشک

مواد لازم:

 آب زرشک: ۵۰۰ میلی لیتر
نشاسته گندم: ۲۰۰ گرم
پودر ژلاتین: ۳ قاشق غذاخوری
شکر: ۲۰۰ گرم
بیشتر بخوانید

طرز تهیه کاکا کدو حلوایی به دو روش

طرز تهیه مافین قارچ

طرز تهیه چیکن آلاکینگ به دو روش

طرز تهیه مافین سیب زمینی پنیری

پودر هل: ۱ قاشق غذاخوری
آب سرد: ۱۰۰ میلی لیتر
زرشک: ۷۰ گرم
گلوکز: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا ژلاتین را روی آب سرد می ریزیم و روی بخار قرار می دهیم تا ذوب شود. نشاسته گندم را با آب سرد می شوییم و با مقداری آب کنار می گذاریم تا نشاسته ته نشین شود. سپس آب جدا شده از نشاسته را دور می ریزیم. این کار را چند بار تکرار می کنیم. در این صورت نشاسته بعد از پخت شفاف بوده و بوی نا مطبوع نخواهد داشت. در این مرحله آب زرشک، شکر، نشاسته و پودر هل و گلوکز را مخلوط می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم. مواد را خیلی ملایم هم می زنیم. وقتی به نقطه جوش نزدیک شد، ژلاتین و پودر هل را داخل مواد می ریزیم و آنقدر به هم زدن ادامه می دهیم تا مایه غلیظ شود.
زرشک را داخل مایه می ریزیم و تا زمانی که مایه حرارت خود را از دست نداده، داخل سینی یا قالب های موردنظر که از قبل با کره چرب کرده ایم، می ریزیم. مسقطی را سه ساعت داخل یخچال می گذاریم و سپس از یخچال خارج کرده یا داخل سینی برش می دهیم و در ظرف می چینیم و با پسته چرخ کرده تزیین می کنیم.
نکته طلایی:
  • در آماده کردن مسقطی زرشک می توانیم به جای گلوکز مایع از پودر گلوکز یا یک قاشق سوپ خوری پودر پکتین استفاده کنیم. برای این کار پودر گلوکز یا پکتین را در آب حل کرده، با آب زرشک مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم. درضمن به جای پودر هل می توانیم از دانه هل نیز استفاده کنیم. کافی است برای این کار پوست هل را بگیریم و دانه های مغز آن را در مسقطی بریزیم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.