آشپزیسس و رب

طرز تهیه مهیاوه یا سوراغ

طرز تهیه مهیاوه یا سوراغ

مهیاوه از ماهی درست می شود و سرشار از فسفر، کلسیم و چربی زیاد است و با دارا بودن خردل از ابتلا به بیماری پوستی (پیس) جلو گیری می کند و مردم منطقه جنوب کشور معتقدند که فرمول مهیاوه را ابن سینا طبیب و دانشمند ایرانی یا به قول بعضی ها بزرگمهر وزیر انوشیروان تهیه نموده است. یکی از غذاهای پرطرفدار بندرعباس که این روزها  کنار ساحل خلیج فارس رواج پیدا کرده سوراغ و مهیاوه است که از اینها به عنوان سس بر روی نان محلی توموشی (سیلک)  استفاده می کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه مهیاوه یا سوراغ آشنا شوید.

طرز تهیه مهیاوه یا سوراغ

مواد لازم مهیاوه:

موتو (یک نوع ماهی ریز): تعدادی

زردچوبه

فلفل

راز

گشنیز

گندم

جو

خردل

نمک

آب

طرز تهیه مهیاوه در بندرعباس

مهیاوه که مهیابه، ماهیاوه، مهیوه، مهوه، موه، هم به آن می گویند در اصل از دو کلمه ماهی و آب مرکب بوده که (آوه) یا (أو) در گویش محلی به معنای آب می‌باشد، پس مهیاوه یعنی خوراک آب و ماهی.

مرحله اول

برای تهیه مهیاوه ابتدا یک نوع ماهی ریز به نام موتو، متو یا حشینه (مومغ، ساردین) به طول پنج تا 10 سانتی متری را روی شن و ماسه سواحل نیلگون خلیج فارس خشک می کنند. سپس ماهی ها را کاملا می کوبند و الک می کنند.

مرحله دوم

پودر ماهی که الک می کنند را با زرد چوبه، فلفل، راز ( دانه باریک و سیاه رنگ )، گشنیز، گندم، جو و  خردل مخلوط می کنند و دوباره می کوبند و در آب و نمک می ریزند.

مرحله آخر

مایع نسبتا روانی به رنگ تیره مایل به خاکستری را در  شیشه یا خمره مخصوص  به مدت 20 تا 30 روز در آفتاب گذاشته می شود و بعد ازآن  آماده برای استفاده است.

گفتنی است مهیاوه علاوه بر مصرف آن در بندرعباس و استان هرمزگان در شهرستان های گراش و لارستان نیز استفاده می شود.

طرز تهیه سوراغ در مرکز خلیج فارس

سوراغ یکی دیگر از غذاهای محلی بندرعباس است که درفصل ماهی مومغ (حشینه) بعد از شست و شو تمیز ، آن را با آب و نمک مخلوط می کنند و به آن خاک سرخ جزیره هرمز و پوست میوه نرنج برای معطری به آن اضافه می کنند.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

دکمه بازگشت به بالا