طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

0

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

موهیتو یا موخیتو توت فرنگی با آن همه زیبایی و مزه بی نظیرش پایه بعضی از نوشیدنی های دیگری هم شده که مناسب تابستان و هوای داغ این روزهاست. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه موهیتو توت فرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

مواد لازم موهیتو توت فرنگی با عطر نعنای تازه:

توت فرنگی: برای هر نفر، 3 تا 5

نعنای تازه: 4 تا 5 شاخه

لیمو ترش تازه: برای هر نفر نصف

آب گازدار: 1 پیمانه

عرق نعنا: نیم پیمانه درصورت تمایل

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک اسنیکردودل کاراملی شور

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه حلوا کاسه شیرازی به دو روش

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

موهیتو توت فرنگی

مواد لازم شربت:

شکر نرم و ریز: 1 پیمانه

آب: 1 پیمانه

نعنای کوبیده یا کمی ساطوری: 1 پیمانه

آب لیمو ترش تازه: 2 تا 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

توت فرنگی ها را به دو قسمت تقسیم کنید. مقداری از آنها را بکوبید و تعدادی دیگر را فقط از وسط نصف کنید. تعدادی از توت فرنگی ها را که دوست دارید در یک کاسه یا پارچ با چنگال له کنید. نعنا را در هاون بکوبید. سپس بقیه مواد را به همراه نعنای کوبیده شده در پارچ بریزید و آنقدر هم می زنیم تا شکر حل شود. همه شکر را به یکباره در پارچ مخلوط نکنید چون باید مزه شیرینی را تست کنید. بعد از حل شدن و ترکیب شدن مواد، تا نصف لیوان ها از یخ پر کنید و شربت موهیتو را روی یخ بریزید. در روشی دیگر میتوانید، شکر، آب و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و در یک قابلمه یا ماهیتابه کوچک روی شعله ملایم قرار دهید و هم بزنید تا مواد در هم حل شوند.

بعد از آب شدن شکر و مخلوط شدن مواد ،قابلمه را از روی حرارت برداشته و نعنا را در آن بریزید و بگذارید تا شربت خنک شود. بعد از خنک شدن شربت ، آن را از یک صافی کوچک رد کنید و نعنا ها را دوباره در شربت بیندارید. چند عدد از توت فرنگی ها را داخل پارچ با چنگال له کنید و شربت نعنا را داخل پارچ بریزید. کمی عرق نعنا هم به شربت اضافه کنید و آب لیمو را در پارچ بچکانید مواد را خوب هم بزنید و مقداری یخ داخل پارچ بریزید. این کارها را در هر لیوان برای هر فرد جداگانه نیز میتوانید انجام دهید و روی هر کدام مقدار زیادی یخ بریزد.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.