آشپزخانهنوشیدنی

طرز تهیه میلک شیک به بیست و چهار روش

طرز تهیه میلک شیک

میلک شیک بسیار خوشمزه می باشد و از محبوبیت خاصی بین طرفدارانش برخوردار است. میلک شیک، یک نوشیدنی شیرین و خوشمزه با پایه شیر و بستنی است که معمولا در خانه با استفاده از مخلوط کن درست می‌شود، ولی در کافی شاپ‌ها آن را با دستگاه مخصوص میلک شیک ساز تهیه می‌کنند. برای رقیق کردن میلک شیک از شیر و برای غلیظ کردن آن از عسل استفاده می‌شود و معمولا در لیوان‌های بلندی سرو می‌گردد که روی آن با خامه، شکلات، مارشمالو و انواع میوه تزیین شده است. تهیه این نوشیدنی بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید و از خانواده و دوستان خود به کمک آن پذیرایی کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه میلک شیک آشنا شوید.

طرز تهیه میلک شیک

مواد لازم میلک شیک شکلات:

شیر پرچرب: ۱ پیمانه

سس شکلات: ۶ قاشق غذاخوری

بستنی شکلاتی: ۳/۴ پیمانه

خامه زده شده: مقداری برای تزیین

طرز تهیه میلک شیک شکلات:

در ابتدا بستنی را در مخلوط کن ریخته و شیر سرد را به آن اضافه کنید. سس شکلات را به شیر و بستنی اضافه کنید. مخلوط کن را روشن کنید و فرصت دهید تا مواد کاملا با هم ترکیب شده و یکدست شوند. میلک شیک را در لیوانی که از قبل در فریزر قرار داده اید و کاملا سرد شده، بریزید. کمی خامه زده و پودر کاکائو روی آن بریزید و به صورت سرد میل کنید.

مواد لازم میلک شیک موز:

بستنی وانیلی: ۱ لیوان

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

شیر تازه: ۲ لیوان

موز: ۲ عدد

وانیل: ۱/۳ قاشق چایخوری

یخ: ۱۲ قطعه

طرز تهیه میلک شیک موز:

موز را خرد کنید و به همراه شکر، وانیل ، شیر ، بستنی و یخ در دستگاه مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید تا یخ ها کاملا ریز شوند و از نی رد شوند. میلک شیک آماده شده را داخل لیوان ای مورد نظرتان بریزید و با کمی دارچین و حلقه های موز تزیین کنید.

مواد لازم میلک شیک توت فرنگی:

توت فرنگی: ۲۰۰ گرم

شیر: نصف لیوان

رنگ طبیعی قرمز(مثل آب شاتوت یا آلبالو): ۳ قطره

بستنی: ۴ اسکوپ

طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی:

بستنی را به همراه شیر، توت فرنگی و رنگ خوراکی در مخلوط کن بریزید و تا ۳ دقیقه در مخلوط کن هم بزنید تا ترکیب بدست امده یکدست شود.برای تزیین میلک شیک هم میتوانید از شکر رنگی برای دور لبه لیوان و یک عدد توت فرنگی و برگ نعنا استفاده کنید و با نی سرو کنید.

مواد لازم میلک شیک طالبی:

بستنی طالبی: ۲ لیوان

یخ: ۲ لیوان خردشده

خامه: ۱۵۰ گرم

طالبی: ۱ عدد متوسط

شکر: به مقدار دلخواه

طرز تهیه میلک شیک طالبی:

طالبی را به دو نیم تقسیم کنید و نیمی از آن را با خامه ، یخ و هر مقدار شکری که دوست دارید داخل دستگاه مخلوط کن بریزید تا یکدست شوند.نیم دیگر طالبی را هم با اسکوپ به صورت توپی در بیاورید و یا خرد کنید تا هنگام سرو استفاده کنید. مخلوط میکس شده را داخل لیوان های بلند بریزید و با تکه های طالبی و بستنی پر کنید و با برشی از طالبی تزیین کنید.

مواد لازم میلک شیک هندوانه:

هندوانه: ۲ لیوان

بستنی یا شیر: ۱ لیوان

شکر: ۱ قاشق غذاخوری

وانیل: ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه میلک شیک هندوانه:

هسته‌های هندوانه را کاملا در بیاورید و هندوانه را خرد کنید. سپس همراه با بستنی و شیر در مخلوط کن بریزید و کاملا میکس کنید تا نوشیدنی آماده شود. سپس در لیوان دلخواه بریزید و سرو کنید.

مواد لازم میلک شیک هلو:

بستنی وانیلی: ۳ اسکوپ

خامه: ۲ قاشق سوپ خوری

شیر: ۱ لیوان

کمپوت هلو: ۱۰۰ گرم

طرز تهیه میلک شیک هلو:

شیر، بستنی وانیلی، كمپوت هلو و خامه را در مخلوط‌كن بریزید به مدت ۲ دقیقه مخلوط كنید، تا نوشیدنی صاف و یكدست شود. سپس آن را در لیوان بلندی بریزید و با كمپوت هلو تزئین كنید.

مواد لازم میلک شیک انبه:

شیر: ۱ فنجان

انبه: ۱ عدد

شکر: در صورت تمایل مقداری

یخ: چند تکه

طرز تهیه میلک شیک انبه:

انبه را پس از شستن پوست بگیرید و قطعه قطعه کنید و به همراه شیر , شکر و یخ داخل مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط یکدستی به وجود بیاید.

مواد لازم میلک شیک نوتلا:

شیر: ۱ فنجان

کارامل: ۱ قاشق غذاخوری

خامه: ۱ قاشق غذاخوری

شکلات نوتلا: ۱ قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی: ۴ اسکوپ

طرز تهیه میلک شیک نوتلا:

مواد گفته شده را درون پارچ میکسر ریخته و به مدت یک دقیقه کاملا میکس کنید. از شکلات نوتلا و توت فرنگی برای تزئین آن استفاده کنید.

نکته:

بستنی شکلاتی را می توانید جایگزین بستنی وانیلی کنید.

مواد لازم میلک شیک شاه توت:

شاه توت منجمد: ۱ لیوان

بستنی وانیلی: ۲ فنجان

شیر: ۱ فنجان

آب شاه توت: ۱فنجان

شکر: ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه میلک شیک شاه توت:

همه مواد را داخل میکسر ریخته و چند بار می زنیم تا مواد یکدست شوند. از الک درشت یا آبکش رد کنین تا تکه های ساقه شاه توت از میلک شیک جدا شوند. سپس داخل لیوان ریخته و نوش جان کنید.

مواد لازم میلک شیک آناناس:

آناناس: ۵ حلقه

شیر: ۳/۴ فنجان

بستنی وانیلی: ۲ فنجان

خامه: ۱ فنجان

طرز تهیه میلک شیک آناناس:

سه حلقه آناناس را با خامه، شیر و بستنی وانیلی در داخل مخلوط کن میریزیم  تا میکس شوند. مخلوط بدست آمده را در لیوان مورد نظر بریزید و دو حلقه آنانس باقی مانده را خرد کنید و با مقداری خامه روی آن را تزیین کنید.

مواد لازم میلک شیک وانیلی:

شیر: ۱/۲ لیوان

بستنی وانیلی: ۱/۲ لیوان

خرده یخ: ۱ لیوان

اسانس وانیل: ۱ قاشق چای خوری

خامه: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه میلک شیک وانیلی:

شیر ، خرده های یخ و اسانس وانیل را داخل مخلوط کن بریزید و بزنید تا یکدست شود ، بستنی وانیلی و خامه را اضافه کنید ، چند ثانیه بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس داخل لیوان بریزید و سرو کنید.

نکته طلایی:
  • می توانید به جای بستنی وانیلی از ماست وانیلی هم استفاده کنید، استفاده از شکر در این نوشیدنی اختیاری میباشد.

مواد لازم میلک شیک قهوه روش اول:

مواد مورد نیاز برای تهیه یک لیوان از این نوشیدنی به شرح زیر است.

بستنی وانیلی: ۳ یا ۴ اسکوپ

دانه برشته شده قهوه: ۱۲ دانه

پودر قهوه فوری: ۲ الی ۳ قاشق چای خوری

عسل: ۱ قاشق مربا خوری

شیر پر چرب: نصف لیوان

سس کارامل: به میزان لازم

اسپری خامه: به میزان لازم برای تزیین

طرز تهیه میلک شیک قهوه روش اول:

بستنی وانیلی، پودر قهوه فوری، دانه برشته شده قهوه، عسل و شیر را درون مخلوط کن بریزید و کاملا مخلوط کنید. یک لیوان مناسب انتخاب کنید و کمی سس کارامل را روی دیواره داخلی آن بریزید و لیوان را بچرخانید تا پخش شود. اکنون شیک قهوه را درون آن بریزید و کمی خامه روی آن اسپری کنید، چند عدد دانه برشته شده قهوه را روی خامه قرار دهید و کمی پودر قهوه فوری را نیز روی آن بریزید. در صورت تمایل می‌توانید دو الی سه عدد بیسکویت رولی نیز در کنار لیوان قرار دهید.

نکات طلایی:
  • برای تمام انواع میلک شیک باید از شیر سرد استفاده کنید. اگر تمایل دارید قبل از استفاده شیر را بجوشانید، حتما صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد استفاده کنید. حتی الامکان شیر را داخل یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.
  • برای تزیین روی نوشیدنی به اسپری خامه احتیاج داریم.
  • اگر ترجیح می‌دهید نوشیدنی خیلی تلخ باشد، مقدار پودر قهوه فوری را اضافه کنید.
  • سس کارامل برای تزیین لیوان استفاده می‌شود، بنابراین اگر این سس را در دسترس ندارید از سس شکلات استفاده کرده یا آن را حذف کنید.

مواد لازم میلک شیک قهوه روش دوم:

برای تهیه یک لیوان از این نوع میلک شیک به مواد زیر احتیاج دارید.

بستنی وانیلی یا نسکافه ای: ۵ اسکوپ

خامه قهوه غلیظ شده: نصف پیمانه

شیر: نصف پیمانه

پودر قهوه فوری: ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه میلک شیک قهوه روش دوم:

تمام مواد را داخل مخلوط کن بریزید و کاملا بهم بزنید. در حین مخلوط کردن چندبار مکث کنید تا روی نوشیدنی کف درست شود. یک لیوان مناسب بیاورید و در کف آن کمی پودر قهوه بریزید. اکنون نوشیدنی را داخل لیوان بریزید. در صورت تمایل می‌توانید یک اسکوپ بستنی برای تزینن روی نوشیدنی قرار دهید و اندکی پودر قهوه نیز روی آن بریزید

نکات طلایی:
  • اگر تمایل دارید طعم نوشیدنی تلخ باشد، از دو قاشق چایخوری پودر قهوه استفاده کنید.
  • برای تهیه خامه قهوه غلیظ شده، نصف پیمانه خامه صبحانه را با یک قاشق قاشق چایخوری پودر قهوه فوری مخلوط کنید و روی حرارت غیر مستقیم و بسیار ملایم قرار دهید تا قهوه و خامه مخلوط شوند. به یاد داشته باشید که خامه نباید زیاد حرارت ببیند و فقط باید کمی گرم شود تا با قهوه مخلوط شود. اگر خامه بجوشد، خراب شده و قابل استفاده نیست. سپس خامه قهوه را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود.

مواد لازم میلک شیک قهوه روش سوم:

به این نوشیدنی میلک شیک شکلات قهوه گفته می‌شود و برای تهیه آن به مواد اولیه‌ای که در زیر مشاهده می‌کنید، نیاز است.

بستنی وانیلی: ۲ الی ۳ اسکوپ

بستنی شکلاتی: ۲ الی ۳ اسکوپ

قهوه دم شده: ۲ قاشق غذا خوری

سس شکلات: ۲ قاشق غذا خوری

شیر: نصف لیوان

طرز تهیه میلک شیک قهوه روش سوم:

بستنی وانیلی، بستنی شکلاتی، قهوه دم کرده و شیر را داخل مخلوط کن بریزید و کاملا بهم بزنید. مقداری سس شکلات را روی دیواره داخلی یک لیوان مناسب بریزید و لیوان را بچرخانید. اکنون میلک شیک را در لیوان بریزید و یک اسکوپ بستنی وانیلی و یک اسکوپ بستنی شکلاتی را برای تزیین روی آن بگذارید. در صورت تمایل روی بستنی‌ها مقداری شکلات تلخ رنده شده یا پودر قهوه فوری بریزید.

نکته طلایی:
  • اگر ترجیح می‌دهید میلک شیک قهوه خیلی غلیظ باشد از سه اسکوپ بستنی وانیلی و سه اسکوپ بستنی شکلاتی استفاده کنید، در غیر این صورت دو اسکوپ کافی است.

مواد لازم میلک شیک شکلات داغ:

خامه صبحانه: ۲ قاشق غذا خوری

شیر سرد: ۲۰۰ میلی لیتر

بستنی وانیلی: ۱ اسکوپ یا یک قاشق غذا خوری پر

بستنی شکلاتی: ۳ اسکوپ یا ۳ قاشق غذا خوری پر

طرز تهیه میلک شیک شکلات داغ:

شیر را روی حرارت کم قرار دهید تا کمی گرم شود . بعد ۲ اسکوپ از بستنی شکلاتی را داخل شیر بریزید و هم بزنید تا مایع کفداری به وجود بیاید .سپس نوشیدنی داغ کف دار را داخل لیوان های بلندی بریزید و ۱ اسکوپ بستنی وانیلی را هم به آن اضافه کنید و بعد ا اسکوپ بستنی شکلاتی باقی مانده را داخل لیوان بریزید و برای تزیین میتوانید از مقداری خامه استفاده کنید.

مواد لازم میلک شیک آلبالویی:

آلبالو یخ زده: ۱ پیمانه

شیر: ۱ پیمانه

بستنی آلبالویی: نیم لیتر

طرز تهیه میلک شیک آلبالویی:

تمامی مواد را در مخلوط کن ریخته و با درجه تند می زنیم تا کاملاً مخلوط و کشی شود. سپس آن را در چهار لیوان ریخته و سریعاً سرو می نماییم.اگر بخواهیم آن ها را مدتی نگه داریم باید در یک ظرف مقداری یخ ریخته و لیوانها را درون ظرف یخ قرار دهیم.

مواد لازم میلک شیک انار:

بستنی: ۱۰۰ گرم

شیر: ۲ پیمانه

انار دون شده: ۱ پیمانه

عسل: ۴ قاشق چای خوری

طرز تهیه میلک شیک انار:

انار دون شده را با ۱ پیمانه شیر در مخلوط کن بریزید و کاملا میکس کنید. سپس بقیه شیر را به همراه عسل و بستنی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. میلک شیک انار به همین راحتی آماده میشود. هنگام تزیین میتوانید از چند دانه انار هم استفاده کنید و سرد نوش جان کنید.

مواد لازم میلک شیک گیلاس:

شیر: نصف فنجان

بستنی توت فرنگی: ۴ اسکوپ

گیلاس: ۸ تا ۱۰ عدد

طرز تهیه میلک شیک گیلاس:

ابتدا هسته گیلاس را در بیاوردید و سپس به همراه شیر و بستنی توت فرنگی داخل مخلوط کن بریزید و به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه مواد را هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. سپس نوش جان کنید.

مواد لازم میلک شیک هلو و موز:

گردو: ۲ عدد

شیر: ۱ لیوان

آبلیمو: ۱ قاشق چایخوری

موز: ۱ عدد

هلو: ۵ عدد

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

یخ: ۱ لیوان

پودر دارچین: ۱/۲ قاشق چایخوری

اسانس وانیل: چند قطره

طرز تهیه میلک شیک هلو و موز:

هلو را پوست بکنید و خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید سپس موز، شیر، یخ، مغز گردو، شکر، آبلیمو، پودر دارچین و اسانس وانیل را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود میلک شیک را با خامه و برش های هلو تزیین و سرو کنید.
نکته طلایی:

میتوانید به جای خامه از از بستنی برای تزیین و خوشمزه تر شدن میلک شیک استفاده کنید ، همچنین به جای شکر میتوانید از عسل استفاده کنید.

مواد لازم میلک شیک موز و کره بادام زمینی:

موز: نصف یک عدد

شیر: ۱ فنجان

کره بادام زمینی: ۱ قاشق چای خوری

بستنی: ۴ اسکوپ

طرز تهیه میلک شیک موز و کره بادام زمینی:

موز را به همراه شیر، کره بادام زمینی و بستنی داخل مخلوط کن بریزید و به مدت ۱ دقیقه کاملا میکس کنید. سپس برای سرو در لیوان های مورد نظر بریزید.برای زیباتر شدن تزیین میلک شیک میتوانید مقداری از کره بادام زمینی را به دیواره لیوان بمالید و بعد مخلوط آماده شده را داخل لیوان بریزیدو همچنین میتوانید با تکه هایی از موز آن را تزیین کنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو همراه با نکات طلایی

مواد لازم میلک شیک زردآلو:

شیر سرد: ۲ فنجان

زردآلو خشک ریز خرد شده: ۸ قطعه

پودر دارچین: ۱/۴ قاشق چایخوری

شکر قهوه ای: ۳ قاشق چایخوری

یخ: ۵-۶ تکه

طرز تهیه میلک شیک زردآلو:

۱/۴ از شیر را با زرد آلوی ریز خرد شده در مخلوط کن بریزید و میکس کنید  تا صاف و یکدست شود. سپس باقی مانده شیر را به همراه پودر دارچین و شکر قهوه ای در مخلوط کن بریزید و چند ثانیه همه مواد را با هم ترکیب کنید.اگر شکرش کم بود حتما به آن مقداری شکر اضافه کنید و در صورت تمایل میتوانید از نصف موز هم استفاده کنید.

مواد لازم میلک شیک انبه طالبی:

شیر: ۱ فنجان

انبه: ۱ قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی: ۴ اسکوپ

طالبی: ۱۰۰ گرم

طرز تهیه میلک شیک انبه طالبی:

شیر، انبه، طالبی و بستنی را داخل مخلوط کن بریزید و ۳۰ ثانیه هم بزنید تا مواد باهم ترکیب و یکدست شوند طوری که نه سفت و نه شل باشد.در لیوان مورد نظر سرو کنید و با چند تکه انبه تزیین کنید.

مواد لازم میلک شیک بادام زمینی:

کره بادام زمینی: ۲ قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی: نصف لیوان

شیر سرد: ۱ لیوان

بادام زمینی برای تزیین: به میزان  لازم

طرز تهیه میلک شیک بادام زمینی:

شیر را به همراه کره بادام زمینی و بستنی در مخلوط کن بریزید تا خوب با هم مخلوط شوند.سپس مخلوط بدست آمده را داخل لیوان مناسب بریزید و در هنگام سرو برای تزیینش از با مغز بادام زمینی خرد شده و بستنی استفاده کنید.

مواد لازم میلک شیک گلابی:

شکلات صبحانه: ۱ قاشق چایخوری

گلابی: ۱ عدد

شیر: ۱/۴ پیمانه

بستنی شکلاتی: ۳۰۰ میلی لیتر

طرز تهیه میلک شیک گلابی:

گلابی را پوست بکنید و هسته آن را در بیاورید و خرد کنید .بعد با شیر، بستنی شکلاتی و شکلات صبحانه در مخلوط کن بریزید و با سرعت بالا به مدت ۱ دقیقه مخلوط کنید.تا کاملا میکس شود.

۰/۵ (۰ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا