آشپزینوشیدنی

طرز تهیه نوشیدنی مارگاریتا به دو روش

طرز تهیه نوشیدنی مارگاریتا

این نوشیدنی مکزیکی با مقداری تکیلا درست می شد و هدف از آن نیز برطرف کردن اعتیاد به الکل بود اما امروزه در سایر کشور های دنیا، علی الخصوص ایران، تکیلا را حذف کرده اند. این نوشیدنی در حال حاضر با مرکباتی مانند لیمو تهیه می شود و به همین دلیل می تواند تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامتی داشته باشد. همان طور که می دانید، لیمو به عنوان یکی از اصلی ترین منابع ویتامین ث به شمار می رود. این ویتامین وظایف مختلفی در بدن دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به مواردی مانند تقویت دستگاه ایمنی بدن، ساخت کلاژن و خنثی کردن آسیب های رادیکال های آزاد اشاره کرد. البته به جز لیمو، می توان از مرکبات دیگری مانند پرتقال نیز استفاده کرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه نوشیدنی مارگاریتا آشنا شوید.

طرز تهیه نوشیدنی مارگاریتا

غذاهای همراه:

مارگاریتا به عنوان یک نوشیدنی سنتی مکزیکی شناخته می شود و به همین دلیل بهتر است آن را با سایر غذا های مکزیکی مانند تاکو و یا نان ترتیلا مصرف کنید. علاوه بر این، پیتزا پپرونی نیز می تواند یک انتخاب عالی باشد. در حال حاضر مارگاریتا رویال، مارگاریتا آبی، اورنچ مارگاریتا و مارگاریتای معمولی به عنوان محبوب ترین انواع این نوشیدنی به شمار می روند.

مواد لازم نوشیدنی مارگاریتا:

متوسط و تازه: 4 عدد لیمو ترش

نعنای تازه و خرد شده: ۵۰ گرم

یخ های مرکبی: چند قطعه

آب خنک: چند لیوان

سودا برای گاز دار کردن: مقداری

طرز تهیه:

ابتدا نعناهای تازه را با آب مورد شست و شو قرار دهید و سپس آنها را خرد کنید. بعد از این که نعنا ها خشک شد، باید آنها را همراه با قطعه های یخ مرکبی درون مخلوط کن قرار دهید و سپس مخلوط کن را روشن کرده و اجازه دهید تا ترکیب آنها به خوبی مخلوط شود. حالا باید لیمو های مورد نظر را شسته و سپس به خوبی پوست بگیرید. سعی کنید که به گوشت میوه آسیبی وارد نشود. لیموی پوست کنده شده را به نعنا و یخ اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید تا ترکیب به خوبی هم زده شود. دقت داشته باشید که برای هر لیوان مارگاریتا باید یک لیمو ترش در نظر بگیرید.

مخلوط به دست آمده را درون لیوان که به آب خنک پر شده است، بریزید. حالا باید مقداری سودا به لیوان آب اضافه کنیم تا نوشیدنی گاز دار شود. نوشیدنی خود را درون یخچال قرار دهید تا سرد شد و سپس می توانید آن را همراه با اعضای خانواده مصرف کنید.

مواد لازم مارگاریتا آبی:

تکیلا: 1 و 1/2 اونس

آبی کوراسائو: 1 اونس

آب لیمو (تازه): 1 اونس

اختیاری: نمک برای ریمینگ

چاشنی زدن: برش نارنجی و گیلاس یا لیمو گوه

طرز تهیه:

اگر دوست دارید، یک لیوان مارگاریتا را با نمک خنک بگذارید. تمام مواد را به یک شیکر کوکتل پر از یخ پر کنید. خوب لرزش و همه چیز را به شیشه آماده کنید. با گوه آهک یا تکه تکه ای نارنجی و گیلاس.

آبی کوراسائو چیست؟

کوراسائو آبی (pronounced kurra-sow ) چیزی بیش از منظر کوراسائو با عامل رنگ آمیزی آبی است. شما همچنین باید آگاه باشید که نام آبی کوراسائو با شربت های غیر الکلی مورد استفاده قرار می گیرد. این آبی مارگاریتا عمدتا از الکل ساخته شده است.

0/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا