طرز تهیه نوقا

0

طرز تهیه نوقا

نوقا یا لوکا یکی از شیرینی های سنتی خاورمیانه و اروپای جنوبی است که انواع مختلفی دارد.در ایران نوع بسیار مرغوب این شیرینی گز محصول اصفهان و در مرحله ی بعدی لوکا محصول تبریز است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه نوقا آشنا شوید.

طرز تهیه نوقا

مواد لازم نوقا:

با طرز تهیه نوقا همراه ما باشید:

نان میکادو: ۲ ورق

شکر: ۴۵۰ گرم

گلوکز مایع: ۲۵۰ میلی لیتر

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک عاشقانه قلب شکوفه ای

طرز تهیه ژله ابر و باد

طرز تهیه ژله حباب دار

طرز تهیه دسر عربی

عسل یا شیره: ۱۲۵ میلی لیتر

وانیل: ی۱/۸ قاشق چای خوری

سفیده تخم مرغ: ۲ عدد

کره نرم: ۷۵ گرم

فندق بدون پوست و پسته: ۲۵۰ گرم

طرز تهیه نوقا:

ابتدا دو عدد تخم مرغ را در کاسه هم زن بشکنید و به همراه ۱۰۰ گرم شکر خوب بزنید تا ترکیبی سفید و ابری مانند پیدا کند. در مرحله بعد عسل، گلوکز و باقی مانده شکر را در قابلمه ای بریزید و روی شعله گاز بگذارید و مرتب هم بزنید تا مواد بجوشد و دانه های شکر بخوبی حل شود. زمانی که دمای مواد به ۱۳۰ درجه رسید شعله را خاموش کرده و به تدریج به سفیده فرم گرفته اضافه کرده و وانیل را هم بریزید و مواد را مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود. کره را از قبل از یخچال خارج کرده و اجازه دهید تا نرم شود و در این مرحله به خمیرتان اضافه کنید و مجدد با لیسک مخلوط کنید. در آخرین مرحله مغز فندق و پسته را به خمیر اضافه کرده و تا حدی که خوب پخش شود مخلوط نمایید.

ادامه طرز تهیه نوقا:

حالا داخل قالب مورد نظر را با کاغذ روغنی بپوشانید و نان میکادو را داخل آن قرار دهید. خمیر را بریزید و با قاشق روی آن را صاف کنید و در نهایت یک لایه دیگر نان میکادو را روی آن قرار داده و کمی فشار دهید تا به خمیر بچسبد. برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود. نوقا را از داخل قالب خارج کرده و روی یک سطح صاف قرار دهید. سپس با کمک یک چاقوی تیز آن را به شکل مستطیل های یک اندازه برش بزنید و سرو نمایید. امیدوارم از طرز تهیه نوقا لذت کافی را برده باشید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.