طرز تهیه هفت رنگ پلو به سبک مجلسی

0 20

طرز تهیه هفت رنگ پلو

هفت رنگ پلو غذایی بسیار زیبا و خوش طعم و با عطری دلنشین می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه هفت رنگ پلو آشنا شوید.

طرز تهیه هفت رنگ پلو

مواد لازم:

برنج آبکش شده: ۷ پیمانه

مرغ: ۱ عدد

پوست پرتقال خلال شده: ۱۰۰ گرم

پیاز سرخ شده: ۳ قاشق سوپ خوری

هویج خلال شده: ۰/۵ کیلو

سیب درختی: ۱ عدد

خلال بادام: ۵۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای پوست هندوانه به دو روش

طرز تهیه مربای گل محمدی به دو روش

طرز تهیه ترشی شور همراه با نکات طلایی

طرز تهیه ترشی تربچه

خلال پسته: ۵۰ گرم

شکر: ۵۰۰ گرم

زعفران: مقداری

نمک: کمی

زردچوبه: به میزان دلخواه

طرز تهیه:

مرغ را در پیاز تفت داده و نمک و زردچوبه را به آن می افزاییم و کمی که تفت خورد سیب را ۴ قاچ کرده و به آن اضافه می کنیم و بعد آب جوش روی آن می ریزیم به اندازه ای که برای پختن لازم باشد. زعفران را نیز اضافه می کنیم و در ظرف را می گذاریم تا خوب بپزد. بعد از ۱ ساعت که مرغ پخته شد آن را از ظرف بیرون آورده و خوب تیت می کنیم و استخوان های آن را جدا می کنیم و مرغ های تیت شده را در ظرفی دیگر می گذاریم.

برنج را که مانند برنج های دیگر آبکش نموده ایم کنار دستمان می گذاریم و ظرفی را که برای این مقدار برنج مناسب است آماده می کنیم و آن را چرب می کنیم و بعد مقداری از برنج را ریخته و بعد مقداری زعفران آب کرده می ریزیم و بعد مقداری خلال پوست پرتقال و هویج خلال شده و خلال بادام و پسته می ریزیم و مقداری شکر نیز روی آن ها می پاشیم و دوباره مقداری برنج می ریزیم و باز دوباره خلال پوست پرتقال، خلال هویج و خلال پسته و بادام و شکر می ریزیم تا مواد ما کاملا تمام شود.

بعد در ظرف را می گذاریم تا برنج ما دم بکشد و بعد از ۱ – ۱/۵ ساعت آماده می باشد.

اگر خلال پوست پرتقال را خود تهیه می کنید حتما تلخی آن را بگیرید یعنی بعد از خلال کردن و گرفتن پوست پشت آن مقداری در آب بجوشانیدو آب را بریزید بیرون تا تلخی پوست پرتقال گرفته شود. این غذا بسیار خوشمزه است.

” برای ۱۰ نفر “

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.