طرز تهیه همبرگر به پنج روش

0 38

طرز تهیه همبرگر

همبرگر غذایی لوکس و خوشمزه می باشد که افراد بسیاری عاشقش هستند. شیوه آماده کردن همبرگر انحصاری نیست و افراد بسیاری در سراسر دنیا این همبرگر خوشمزه را خودشان در خانه آماده می کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه همبرگر به چند روش آشنا شوید.

طرز تهیه همبرگر

مواد لازم همبرگر مک دونالد:

گوشت چرخ کرده: ۵۰۰ گرم

پیاز بزرگ: ۱ عدد

نمک و فلفل: به میزان لازم

سس فلفل: مقداری

خیارشور: ۱ عدد

نان همبرگر: ۸ عدد

طرز تهیه:

ابتدا گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده مخلوط می نماییم سپس نمک و فلفل را اضافه می کنیم و در ظرفی بزرگ قرار می دهیم و می کوبیم در حدی که گوشت کاملا چسبنده شود. از این گوشت آماده شده گلوله هایی به اندازه پرتغال جدا کرده و باز جداگانه می کوبیم و در همان حال کوبیدن گوشت را به صورت همبرگرهای آماده بازار در می آوریم یعنی دایره ای شکل به قطر ۱۰ سانت و ضخامت ۱ سانت. تمام گوشتها را به همین شکل آماده می کنیم.

روغن را در تابه ای می ریزیم و وقتی داغ شد همبرگرها را سرخ می کنیم. یکی یکی هر دو طرف آنها را سرخ می کنیم و کنار می گذاریم. نان همبرگرها را از کنار باز می کنیم و وسط هر نان همبرگر، یک گوشت آماده شده قرار می دهیم و روی آن سس تند می ریزیم و کنار آن خیارشورها را باریک بریده و قرار می دهیم. باز دوباره یک نان همبرگر دیگر را روی نان اول قرار داده طوری که ته هر دو نان روی هم قرار گیرد و وسط این نان را نیز گوشت آماده می گذاریم در واقع دوبله می شود و روی سطح نان ها را سس تند می ریزم و در ظرف می چینم. این مقدار گوشت برای ۴ مک دونالد کافی است.

مواد لازم همبرگر مرغ:

فیله مرغ چرخ شده: ۵۰۰ گرم

پیاز متوسط رنده شده: ۱ عدد (آبش را بگیرید و دور بریزید)

سیر له شده: ۵ حبه

فلفل سبز تند چرخ شده: ۳ عدد

تخم مرغ له شده: ۱ عدد

نمک و فلفل و زردچوبه و جوز هندی و زنجبیل: به میزان کافی

زعفران دم کرده: ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

همه مواد را داخل غذاساز می ریزیم و خوب ورز می دهیم. خمیر آماده شده را به توپک هایی به اندازه پرتقال در می آوریم و هر توپک جداگانه داخل نایلون فریزر پهن می کنیم. سپس خمیرهای پهن شده را به مدت ۱ ساعت داخل فریزر می گذاریم و بعد داخل روغن سرخ می کنیم.

مواد لازم همبرگر مرغ با سبزیجات:

سینه مرغ چرخ شده: ۱ عدد

تخم مرغ: ۱ عدد

پیاز کوچک رنده شده: ۱ عدد (آبش را گرفته و دور بریزید)

سیر له شده: ۲ حبه

جعفری و گشنیز خرد شده: ۱/۲ لیوان

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

سس باربکیو: ۱ قاشق غذاخوری

ادویه، نمک و فلفل: به میزان کافی

زردچوبه، فلفل قرمز و دارچین: به مقدار لازم

نان تست پودر شده: ۲ عدد

طرز تهیه همبرگر مرغ با سبزیجات:

در ظرفی تمام مواد را مخلوط می کنیم. از مواد به اندازه همبرگر برداشته و با دست به فرم همبرگر در بیارید. سینی فر را با روغن چرب کرده و همبرگرها را با فاصله در آن بپینید و روی همبرگرها را با روغن کمی چرب کنید. سینی را در فری که از قبل گرم کرده اید بگذارید و همبرگرها را به مدت نیم ساعت با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد بپزید.

مواد لازم همبرگر ذوغالی:

پیاز رنده شده: ۱ عدد (آبش را گرفته و دور بریزید)

تخم مرغ: ۱ عدد

نمک و فلفل: به میزان لازم

گوشت چرخ کرده: ۵۰۰ گرم

پودر سوخاری: ۲ قاشق غذا خوری

سس خردل یا کچاب: ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه همبرگر ذوغالی:

مواد را مخلوط کرده و داخل غذاساز بریزید و ورز دهید. سپس مواد را به اندازه همبرگر جدا کرده و به شکل دایره در آورید. حالا منقل یا باربکیو را آماده کنید، سپس همبرگرها را روی آن سرخ کنید و هر از گاهی دو طرف همبرگر را جا به جا کنید. برای خوشمزه شدن همبرگرتان چند گوجه فرنگی برش زده شده را روی باربکیو یا منقل سرخ کنید و در کنار همبرگرتان سرو نمایید.

مواد لازم همبرگر با سویا:

سویای خیسانده شده: ۱ پیمانه

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

جعفری خرد شده: ۲ قاشق غذا خوری

سیر: ۳ حبه

تخم مرغ: ۱ عدد

سس کچاپ: ۲ قاشق غذا خوری

پودر نان یا پودر سوخاری: ۱ قاشق چای خوری

پیاز کوچک: ۱ عدد

نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار کافی

پودر پابریکا و پودر سیر: به میزان کافی

طرز تهیه همبرگر با سویا:

سویا را ۲۰ دقیقه در آب خیس کنید و سپس از آب خارج کنید و با دست فشار دهید تا کاملا آبشان خارج شود. سویاها را ۲ مرتبه چرخ کنید و سپس گوشت چرخ کرده را به همراه آن در غذاساز بریزید و مخلوط کنید. سیر و پیاز را رنده کنید و آب آن ها را خارج کنید و آن ها را به مواد اضافه کنید. سپس باقی مواد را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا حالت چسبندگی پیدا کند. مواد را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و به صورت دایره ای در بیاورید. سپس آن ها را روی یک کاغذ روغنی بگذارید و درون یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس آن ها را از یخچال خارج کرده و سرخ کنید و درون نان همبرگرتان بگذارید و ساندویچ تان را با مواد مورد علاقه تان پر کنید.

( منبع: آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.