طرز تهیه پای پنیر یخچالی

0

طرز تهیه پای پنیر یخچالی

پای پنیر یخچالی یکی از دسرهای خوشمزه است که طرفداران خاص خودش را دارد. برای درست کردن پای پنیر یخچالی باید حتما خمیر را در قالب مخصوص پای بریزید و به کف و دیواره ها به خوبی فشار دهید تا انسجام کافی را داشته باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پای پنیر یخچالی آشنا شوید.

طرز تهیه پای پنیر یخچالی

مواد لازم:

 پودر بیسکویت ( ترجیحا پتی بور ): ۱۵۰ گرم

کره ذوب شده: ۷۵ گرم

پنیر خامه ای: ۱۵۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای خرما

طرز تهیه حلوای شیرازی

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

شکلات تخته ای: ۱۰۰ گرم

ژلاتین: ۱ قاشق مرباخوری

آب: ۲ قاشق غذاخوری

آب پرتقال ( آب آناناس ): ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا برای لایه زیرین پای، بیسکویت را با آسیاب پودر کرده و از الک ریز رد کنید، سپس کره بن ماری شده روی بخار کتری رابه آن اضافه کنید، این خمیر را در قالب مخصوص پای بریزید و به کف و دیواره ها به خوبی فشار دهید تا انسجام کافی را داشته باشد. ظرف پای را به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا لایه زیرین خودش را بگیرد.
در مرحله بعد، ژلاتین را با نصف استکان آب روی بخار کتری به روش بن ماری ذوب کرده ،سپس پنیر خامه ای را با همزن بزنید ( در صورت تمایل می توان از ۷۵ گرم پنیر خامه ای و ۷۵ گرم خامه قنادی استفاده کرد )، و شکلات گرم ذوب شده را به این مخلوط بیفزائید. ژلاتین را در آب معمولی و آب پرتقال حل کنید و به مایه شکلاتی پنیری بیفزائید.
خمیر را از یخچال درآورید و مایه پنیری را روی آن ریخته و صاف کنید. یک ساعت زمان مناسبی برای آماده شدن پای می باشد. روی پای با خامه فرم گرفته و پودر قهوه ترک و برگهای شکلاتی خوراکی تزئین شده است. امیدوارم از سرو پای پنیر یخچالی در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید و مجددا دسر پای پنیر یخچالی را با دستور تهیه ما آماده کنید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.