آشپزیشیرینی

طرز تهیه پشمک خانگی

طرز تهیه پشمک خانگی

پشمک یکی از تنقلات خوشمزه است که از عبور هوای داغ و مرطوب از روی شکر درست می شود با برخورد هوای گرم به شکر به صورت نیمه جامد درآمده سپس به صورت رشته های بلند و باریک در می آید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پشمک خانگی آشنا شوید.

طرز تهیه پشمک خانگی

مواد لازم:

آب گرم: 1 لیتر

شکر: 1 کیلو گرم

روغن: 400 گرم

آرد سفید: 200 گرم

سرکه: نصف قاشق غذاخوری

وسایل مورد نیاز برای تهیه پشمک:

توصیه ما بر این است که قبل از شروع به تهیه پشمک مواد مورد نیاز و وسایل مورد نیاز را بر روی میزکار خود آماده کرده و کنار هم بچنید:

قابمله متوسط: 1 عدد

قاشق غذاخوری: 1 عدد

سینی فر: 1 عدد

طرز تهیه:

قبل از تهیه پشمک وسایل مود نیاز خود را چک کنید و از تمیز و سالم بودن آن ها مطمئن شوید چون طبق تجربه بیشتر تهیه کنندگان پشمک از چسبیدن شیره پشمک به قابلمه شاکی هستند و دلیل این امر را سالم و تمیز بودن وسایل مورد استفاده در حین تهیه پشمک می باشد.

گام نخست

قابلمه تمیز و سالم را یکبار دیگر با آب داغ بشورید و بر روی شعله متوسط به بالا قرار دهید و آب و شکر را اضافه کرده و مخلوط کنید تا محلول رقیق شود.

گام دوم

منتظر باشید محلول به دست آمده، بجوش آید و وقتی 5 دقیقه کامل جوشید سرکه را به محلول اضافه کنید و به هم بزنید تا در محلول کامل مخلوط شود.

نکته طلایی:

هنگامی که شربت را روی حرارت قرار می‌دهید، شعله گاز را روی حرارت متوسط به بالا تنظیم کنید، زیرا شربت برای قوام آمدن به حرارت بسیار زیادی احتیاج دارد.

گام سوم

در این مرحله باید منتظر باشید شیره پشمک به قوام بیاد و مانند عسل (زرد رنگ، سفت و کشیده) شود. شعله اجاق گاز را خاموش کنید و منتظر بمانید تا شیره پشمک خنک شود.

گام چهارم

سینی فر را بر روی میز کار خود قرار دهید و تمامی سینی را روغن کاری کنید، آرد سفید را بر روی روغن بریزید و شیره پشمک خنک شده را بر روی روغن سینی فر ورز دهید تا نرم شدن ادامه دهید.

نکته طلایی:

اگر تمایل دارید که پشمک کاکائویی دست کنید، پس از آن آنکه آرد و روغن را کف سینی ریختید، مقداری پودرکاکائو نیز داخل سینی بریزید.

گام پنجم:

شیره پشمک را طبق تصاویر به حالت 8 انگلیسی درآورید و این عمل را تکرار کنید تا رشته های شیره پشمک ریز شود و در هر بار آغشته به روغن و آرد کنید.

نکته طلایی:

 تا زمانی که پشمک کاملا آماده شود، به هیچ وجه برای جداکردن رشته‌ها از یکدیگر از قیچی یا چاقو استفاده نکنید، زیرا با اینکار رشته‌ها به یکدیگر می‌چسبند.

گام نهایی:

چنان‌چه رشته های ریزی از پشمک با ورز دادن و کش دادن شیره بدست آمد، اکنون پشمک شما آمده سرو می باشد.

امیدوارم در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

5/5 ( 2 نظر )

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا