طرز تهیه پنیر به پنج روش

0 24

طرز تهیه پنیر

پنیر یکی از گونه‌های لبنیات است که چاشنی بسیار خوشمزه ای در کنار چای صبحانه و سبزی و گردو به حساب می آید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پنیر آشنا شوید.

طرز تهیه پنیر

مواد لازم پنیر با ماست:

شیر: ۱ کیلو

ماست: ۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا شير را بجوشانيد. سپس شعله اجاق را كم كنيد و ۴ قاشق ماست به آن بيفزاييد. مدت ۷ دقيقه به هم بزنيد تا شير بريده شود. بعد آن را از پارچه نازكي كه داخل آبكش قرار داده‌ايد، رد كنيد و پارچه را روي پنير برگردانيد و به مدت ۴ الي ۵ ساعت روي آن جسمي سنگين قرار دهيد تا آب آن خارج شود. بعد پنير را قطعه قطعه كرده، در آب نمك نگهداري كنيد.

مواد لازم پنیر با سرکه:

شیر: ۱ کیلو

سرکه: ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا شير را حرارت دهيد. وقتي شير به جوش آمد، شعله اجاق را خاموش كنيد. سپس ۳ قاشق سركه به آن اضافه كنيد و به هم بزنيد تا شير بريده شود. سپس آن را از پارچه نازكي كه داخل آبكش قرار داده‌ايد، رد كنيد. پارچه را روي پنير برگردانيد و به مدت ۴ الي ۵ ساعت جسمي سنگين روي آن قرار دهيد تا آب آن خارج شود. سپس پنير را قطعه قطعه كرده، داخل آب نمك نگهداري كنيد.

مواد لازم پنیر با مایه پنیر:

شیر: ۱ کیلو

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کمپوت موز به سه روش

طرز تهیه کمپوت انجیر

مایه پنیر: ۱/۲ قاشق چای خوری

طرز تهیه:

شير را پس از جوشاندن از روي حرارت برداريد و بگذاريد قدري خنك شود. به حدي كه دماي آن كمي بيشتر از دماي بدن باشد. سپس مايه پنير را در آن بريزيد و بگذاريد تا شير به پنير تبديل شود (زمان لازم جهت تهيه اين پنير ۱۵ دقيقه است)‌.

مواد لازم پنیر با آبلیمو:

شیر: ۸ لیوان

آبلیمو: ۲ قاشق غذاخوری

ماست: ۱/۴ لیوان

طرز تهیه پنیر با آبلیمو:

شیر را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت بگذارید تا بجوشد.  پس از اینکه شیر جوشید آن را از روی حرارت برداشته و ماست و آبلیمو را به آن اضافه کنید. حال آن را خوب هم بزنید تا شیرتان تکه تکه شود. وقتی که شیر شما خوب تکه تکه شد یا به عبارتی قسمت های جامد و مایع آن از هم جدا شدند، باید یک پارچه توری را داخل ظرف بزرگی بگذارید. حالا در این قسمت شیر دلمه شده (تکه تکه شده) را داخل توری بریزید. سوراخ توری شما نه باید آن قدر بزرگ باشد که تکه های شیر دلمه شده از آن عبور کند و نه آنقدر ریز که آبها نتوانند از توری رد شوند.

حالا باید پارچه توری را از اطراف با دست بگیرید و درب آن را جمع کرده و ببندید. سریع حدود ۵ ثانیه آن را زیر شیر آب بگیرید تا طعم آبلیمو از پنیر بیرون بیاید. سپس پارچه را از جایی آویزان کنید تا اب اضافی خارج شود. می توانید کمی با دست تان به این کار کمک کنید. یعنی با دست فشار دهید تا آبها خارج شوند. حالا کیسه را باید بعد از ۳۰ دقیقه روی سطح صافی بگذارید. سپس روی کیسه جسمی سنگین بگذارید (می توانید ۲ – ۳ قابلمه یا یک تکه سنگ بزرگ تمیز بگذارید). حال نیم ساعت صبر کنید. سپس پنیر را از پارچه در بیاورید و به اندازه های دلخواه ببرید.

مواد لازم پنیر با قرص:

شیر: ۲ لیتر

قرص پنیر: ۱/۴

طرز تهیه پنیر با قرص:

ابتدا شیر را کمی گرم کنید طوری که فقط سرد نباشد. بعد ۱/۴ قرص پنیر را (در ازای ۲ لیتر شیر) در ظرفی با ۲ قاشق شیر خوب مخلوط کنید طوری که کاملا قرص در شیر حل شود. مخلوط شیر و قرص حل شده را به ۲ لیتر شیر اضافه کرده و هم می زنیم و روی شیر را با سبد پوشانده می گذاریم در جای نسبتا گرمی تا ببندد بعد از ۱ تا ۲ ساعت پنیر از شیر جدا شده و روی ظرف می آید. تمام مواد را در دستمالی تمیز ریخته و دستمال را در سبدی می گذاریم و روی آن را بسته به صورت بقچه بعد جسمی سنگین روی آن قرار می دهیم تا خوب آب پنیر از زیر سبد خارج شود. بعد از ۳ – ۴ ساعت پنیر حاضر است. آن را به اندازه دلخواه ببرید و نمک بزنید.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.