طرز تهیه پودینگ موز

0

طرز تهیه پودینگ موز

پودینگ موز یک دسر بسیار خوشمزه است که به راحتی می‌توانید آن را تهیه و سرو کنید. برای خوشمزه‌تر شدن این دسر می‌توانید از بیسکوییت خرد شده هم در لایه‌های آن استفاده کنید. ترکیب خامه، پودینگ، موز و بیسکوییت یک دسر شگفت انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پودینگ موز آشنا شوید.

طرز تهیه پودینگ موز

مواد لازم:

شکر: ۳/۴ پیمانه
نشاسته ذرت: ۱/۴ پیمانه
نمک: ۱/۴ قاشق چایی خوری
زرده تخم مرغ: ۶ عدد
بیشتر بخوانید

طرز تهیه کتلت عدس

طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه شامی لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه کتلت طلایی

شیر کامل: ۳ و نیم پیمانه
کره: ۲ قاشق غذا خوری
وانیل: نصف قاشق چایی خوری
خامه پاکتی: نصف پیمانه
پودر قند: ۲ قاشق غذا خوری
موز بزرگ: ۳ تا ۴ عدد
بیسکوییت پتی بور خرد شده: ۱۵۰ گرم

طرز تهیه:

نشاسته ذرت، شکر، نمک و زرده تخم مرغ را با هم ترکیب کنید و آن‌ها را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید. کم کم شیر را به آن‌ها اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. این کار را به مدت ۵ دقیقه ادامه دهید تا روی مخلوطتان حباب حباب شود. سپس حرارت گاز را کم کنید و بعد از اینکه موادتان جوشید آن را هم بزنید تا کاملا غلیظ شود. موادتان را از روی حرارت بردارید و کره و وانیل را به آن‌ها اضافه کنید. آن‌ها را خوب هم بزنید تا کره کاملا درون موادتان آب شود و با آن‌ها مخلوط شود. موادتان را درون یک ظرف بریزید و روی آن را سلفون کشیده و برای چند ساعت درون یخچال قرار دهید.

در این فاصله که پودینگ در یخچال قرار دارد پوست موز را بگیرید و آن را به صورت حلقه حلقه خرد کنید. بیسکوییت‌هایتان را خرد کنید. خامه را درون یک کاسه بزرگ بریزید و آن را خوب با همزن هم بزنید و پودر قند را هم در این میان به آن اضافه کنید. خامه را آنقدر باید هم بزنید تا رد همزن روی آن باقی بماند. بعد از اینکه خامه فرم گرفت آن را روی پودینگتان بریزید. چند لیوان برای سرو پودینگ‌هایتان آماده کنید. یک قاشق بزرگ از پودینگتان درون آن بریزید سپس یک لایه موز حلقه ‌شده و بیسکوییت خرد شده روی آن قرار دهید و همین ترتیب را ادامه دهید به صورتی که لایه آخرتان موز و بیسکوییت باشد. قبل از سرو بهتر است کمی دیگر پودینگتان را درون یخچال قرار دهید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.